Strona Główna > Aktualności > EBLK: Cenna wygrana lublinianek w Gorzowie Wielkopolskim

EBLK: Cenna wygrana lublinianek w Gorzowie Wielkopolskim

W zaległym meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki AZS-UMCS Lublin pokonały w Gorzowie Wielkopolskim zespół gospodyń. Lublinianki już po pierwszej kwarcie prowadziły 21:12, a przed przerwą powiększyły swoją przewagę do 16 punktów. Gorzowianki były bezradne wobec dobrze dysponowanych rywalek. Ostatecznie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wygrały wysoko 81:59 i zapewnił sobie trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Dobry początek meczu wśród akademiczek zaliczyła Fassina. Jej asysta, przechwyt i dwa celne rzuty odegrały ogromną rolę w prowadzeniu gościu 7:2. Gustavson i Doyle szybko zminimalizowały straty, ale druga połowa kwarty zupełnie należała do AZS. Przyjezdne zanotowały serię punktów, zakończyły je dwa celne rzuty Fassiny (19:10). Niedługo później Poboży z wyskoku zdobyła dwa ostatnie punkty w tej części meczu.

Po krótkiej przerwie Owczarzak próbowała odrobić część strat rzutem z dystansu, jednak był on nie celny. Chwilę później tym samym odpowiedziała O’neill, a jej próba była udana. Lublinianki prowadziły wtedy 24:12. W kolejnych akcjach tylko powiększały przewagę i po trzech rzutach Bertsch było 32:12. W drużynie z Gorzowa Wlkp. niecelne próby zaliczyły Gustavson i Green. W dodatku miejscowe sporo faulowały, także w ataku. Po stronie gości nie do zatrzymania była nadal Bertsch, której punkty dały AZS-owi prowadzenie 27:18.

Drugą połowę spotkania gorzowianki rozpoczęły już lepiej. Częściej punktowały i nie pozwalały wyprowadzać rywalkom za wielu kontr. Punktowały Doyle oraz Green. Wszystko to działo się przy nadal skutecznej grze zespołu z Lublina, który utrzymywał swoją znaczną przewagę (49:34, 53:34). W ostatnich minutach tej części meczu nie oglądano wielu akcji podkoszowych, a AZS spokojnie dograł ją do końca.

Otwarcie czwartej kwarty to rosnąca przewaga przyjezdnych. Po rzucie Pavel było już 61:40. Po pierwszych pięciu minutach trzeciej kwarty miejscowe znowu zaczęły zaliczać chybione próby. Mimo że Hristova robiła, co mogła sytuacja zespołu była coraz gorsza.  (47:74). Zbliżając się do końca tej części spotkania odblokowały się trochę Gustavson i Doyle, jednak ich punkty nie były w stanie zagrozić przeciwniczkom (59:80).

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 59:81
(12:21, 16:23, 12:15, 19:22)

AZS AJP: Green (4), Szott-Hejmej (7), Gustafson (9), Doyle (14), Owczarzak (10) oraz Dźwigalska, Kaczmarczyk, Matkowska i Hristowa (15)
AZS UMCS: O’neill (7), Sklepowicz (4), Pavel (10), Fassina (16), Bertsch (32) oraz Milazzo (2), Duchnowska (1), Niedźwiedzka, Poboży (6), Kośla (3) i Trzeciak