Strona Główna > Aktualności > EBLK: CCC Polkowice z pewną wygraną w Poznaniu

EBLK: CCC Polkowice z pewną wygraną w Poznaniu

Zespół CCC Polkowice wywiózł w 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet dwa punkty z Poznania. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego niezbyt dobrze weszły jednak w mecz i po pierwszej kwarcie miały 5 punktów straty do gospodyń. Potem jednak całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku, odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Ostatecznie polkowiczanki wygrały wyraźnie 86:59, a 24 punkty w tym meczu zdobyła Keisha Hampton.

Licznik zwycięstw koszykarek Enei AZS Poznań zatrzymał się na pięciu. W sobotę podopieczne Grzegorza Zielińskiego przegrały z kandydatem do podium mistrzostw Polski, czyli z ekipą CCC Polkowice. W zespole poznanianek nie mogła wystąpić kontuzjowana Nina Bogicević. Mecz z zerowym dorobkiem punktowym zakończyła Gmrice Davis. Amerykanka często w tym sezonie jest najskuteczniejszą koszykarką poznańskiego zespołu, ale tym razem nie miała swojego dnia.

Akademiczki wyszły skoncentrowane i pomimo niewielkiej przewagi „Pomarańczowych” walczyły ambitnie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie po pierwszej kwarcie 18:13. Po wznowieniu drugiej kwarty to Marta Nowicka trafiła rzut trzy punktowy, a Enea AZS wygrywała już 21:13. Jednak kolejne minuty to seria niecelnych akcji akademiczek i seria punktowa CCC Polkowice, które wyszły na prowadzenie 23:21. W tej kwarcie były jeszcze dwa remisy 23:23 i 29:29, jednak to Enea AZS Poznań schodziła do szatni z czteropunktową stratą (31:35).

Po przerwie zarówno jeden, jak i drugi zespół wyszedł odmieniony. „Pomarańczowe” ruszyły do walki, bardzo mocno zaczęły bronić, a z kolei poznanianki się pogubiły. Dużo błędów popełniła nasza podkoszowa G’mrice Davis, która nie zdobyła w całym spotkaniu ani jednego punktu, i dołożyła do tego jeszcze 5 strat. Fakt ten wynikał z bardzo dobrej obrony CCC Polkowice, które każde podanie do wysokiej zawodniczki gospodyń podwajały, a nawet potrajały, a akademiczki nie potrafiły sobie z tym elementem obrony poradzić.

Jak powiedział na konferencji pomeczowej trener Enea AZS – Grzegorz Zieliński – „nie da się wygrać meczu z tak mocnym zespołem oddając zaledwie 57 rzutów z gry”. Enea AZS przegrała kolejno 3 i 4 kwartę 13:23 oraz 15:28 i całe spotkanie 59:86. Gospodyniom mocno we znaki dała się ich była zawodniczka, center Weronika Telenga. Wspólnie z duetem Amerykanek i inną była koszykarką akademiczek, Weroniką Gajdą w drugiej połowie rozmontowały defensywę Enei AZS. Mimo porażki poznanianki nie muszą się martwić o miejsce w fazie play-off.

Enea AZS Poznań – CCC Polkowice 59:86
(18:13, 13:22, 13:23, 15:28)

AZS: Davis, Adamowicz (9), Banaszak (5), Brown (16), Popović (21) oraz Rogozińska, Marciniak, Nowicka (8), Parzeńska i Piechowiak
CCC: Ellenberg-Wiley (13), Gajda (9), Gertchen (4), Hampton (24), Telenga (18) oraz Nacickaite (13), Kantzy (2), Grabska (3) i Tomaszewicz