Strona Główna > Aktualności > EBLK: Bydgoszczanki pokonały Zagłębie po zaciętej walce

EBLK: Bydgoszczanki pokonały Zagłębie po zaciętej walce

Spotkanie w Bydgoszczy lepiej rozpoczęło się dla zespołu Zagłębia, który po pierwszej kwarcie prowadził 25:22. Bydgoszczanki jednak jeszcze przed przerwą przejęły inicjatywę i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Mimo ambitnej walki w drugiej połowie beniaminek nie zdołał przełamać obrony gospodyń i musiał uznać wyższość rywalek. Świetny mecz zaliczyła Shante Evans, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 27 punktów. O punkt więcej miała na swoim koncie Sydney Wallace z Zagłębia

Podobnie jak w środowym meczu przeciwko Arce, także w niedzielę bydgoszczanki musiały radzić sobie bez Angeliki Stankiewicz. Reprezentantka Polski ma skręconą prawą kostkę i przechodzi intensywne zabiegi rehabilitacyjne. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić na boisko.

Bydgoszczanki niedzielny mecz zaczęły niemrawo. Co z tego, że rządziły pod koszem (aż 9 zbiórek Cierry Burdick w 1. kwarcie), skoro pudłowały na potęgę. Po pierwszych 10 minutach przegrywały 22:25. Po krótkiej przerwie oglądaliśmy odmienioną drużynę Piotra Kulpekszy. W drugiej kwarcie KS Basket zdobył aż 24 oczka i do szatni schodził przy prowadzeniu 46:41. Mogło być lepiej, ale do przerwy niewidoczna była Janeesa Desiree Jeffery (tylko 4 punkty w całym spotkaniu).

Drugą połowę miejscowe rozpoczęły z dużym animuszem. Po „trójce” Elżbiety Międzik w 26. minucie było 55:43 dla KS Basket. Rywalki zaczęły jednak trafiać zza łuku i przed finałową częścią meczu przegrywały zaledwie 59:60. W czwartej kwarcie gospodynie błyskawicznie zbudowały 8-punktową przewagę i do końcowej syreny kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Kapitalne zawody rozegrała Shante Evans, która dla zwycięskiej ekipy zdobyła aż 27 oczek.

Basket 25 Bydgoszcz – CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77
(22:25, 24:16, 14:18, 22:18)

Basket: Jeffery (4), Międzik (15), Burdick (7), Michałek (13), Evans (27) oraz Faleńczyk (5), Sobiech (2) i Mcbride (9)
Zagłębie: January (21), Jasnowska (12), Vucković (4), Wallace (28), Jarosz (1) oraz Toure (8), Wojtala, Stasiuk (3) i Jasiulewicz