Strona Główna > Aktualności > EBLK: Beniaminek nie dał rady mistrzyniom Polski

EBLK: Beniaminek nie dał rady mistrzyniom Polski

Mimo dobrej trzeciej kwarty, w której  odrobiły część strat, zawodniczki Zagłębia Sosnowiec nie były w stanie zagrozić mistrzyniom Polski. W swoim pierwszym meczu w Energa Basket Lidze Kobiet sosnowiczanki przegrały w Gdyni 71:92. Dla koszykarek VBW Arki było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, a bardzo dobre spotkanie zaliczyła Alice Kunek, która zdobyła dla swojego zespołu 26 punktów.

VBW Arka Gdynia w niedzielę musiała zagrać bez publiczności w związku z nowymi rządowymi wytycznymi na czas pandemii. To nie wybiło jednak z rytmu podopiecznych Gundarsa Vetry, dla których obecne rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet przypominają na razie przysłowiowy spacerek.

Ze względu na pandemię, dla Zagłębia mecz w Gdynia Arenie był dopiero pierwszym spotkaniem w tym sezonie. Będące w rytmie gdynianki nie były gościnne i szybko wybiły rywalkom z głów nadzieje na nawiązanie walki o zwycięstwo. Zaczęło się spokojnie od wyniku 4:4, ale gospodynie szybko zbudowały serię 10:0. Pierwszą kwartę Arka skończyła z przewagą 16 pkt i stało się jasne, że trener Vetra będzie mógł spokojnie rotować składem.

Laura Miskiniene zagrała niespełna 23 minuty, ale i tak wystarczył to, aby Litwinka zapisała na swoim koncie czwarte double-double, tym razem w postaci 16 pkt i 15 zbiórek. 26 pkt w 30 minut rzuciła Alice Kunek, autorka pięciu celnych trójek na dziewięć prób. W zespole przyjezdnych brylowały Sydney Wallace (21 pkt, 3/6 zza łuku) i Victoria Jarosz (18 pkt, 12 zbiórek), ale Zagłębie lepiej zaprezentowało się tylko w trzeciej kwarcie. Arka spuściła w niej z tonu i dała się przyjezdnym zbliżyć nawet na 11 pkt, ale w ostatniej partii znów zwiększyła przewagę. Co ciekawe, ostateczne zwycięstwo różnicą 21 pkt to dla gdynianek… najniższa wygrana w sezonie.

VBW Arka Gdynia – CTL Zagłębie Sosnowiec 92:71
(25:9, 32:23, 11:23, 24:16)

VBW Arka: Kunek (26), Spanou (5), Miśkiniene (16), Kastanek (11), Balintova (15) oraz Slamova (6), Szymkiewicz, Podgórna, Morawiec (5), Rembiszewska i Greinacher (8)
Zagłębie: January (17), Jasnowska, Vucković (6), Wallace (21), Jarosz (18) oraz Rutkowska, Wojtala, Stasiuk, Jasiulewicz (6) i Czyżewska (3)