Strona Główna > Aktualności > EBLK: BC Polkowice liderem tabeli po zwycięstwie w Bydgoszczy

EBLK: BC Polkowice liderem tabeli po zwycięstwie w Bydgoszczy

W 3. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz przegrały z BC Polkowice. Polkowiczanki są obok zespołu z Lublina niepokonane w tym sezonie i z trzema wygranymi na koncie zasiadają na fotelu lidera tabeli. To pierwsza porażka bydgoszczanek w sezonie.

Bydgoszczanki zagrały bez Laury Miškinienė. Litwinka w środowym meczu Euro Cup w Pireusie doznała kontuzji kolana i nie wystąpi również w dwóch kolejnych meczach – pucharowym w Rosji oraz ligowym w Gdyni z Arką. O tym, jak groźny jest uraz, dowiemy się dziś lub we wtorek.

Jak groźny jest brak liderki dla bydgoszczanek, przekonaliśmy się już w niedzielę. Zaczęły od wyniku 0:7 i nawet na moment nie wyszły na prowadzenie. Początek spotkania należał do przyjezdnych, które po 10 minutach gry prowadziły 24:13. Polkowiczanki pomału, ale skutecznie powiększały swoja przewagę. W kolejnych minutach przewaga drużyny trenera Karola Kowalewskiego była jeszcze bardziej wyrazista i wynosiła nawet 16 „oczek” – 45:29. W połowie meczu było już 35:49.

Nadzieje w serca bydgoskich kibiców wlał początek trzeciej kwarty (9:2), ale rywalki szybko opanowały sytuację. Skończyło się na 15-punktowej porażce miejscowych. Stephanie Mavunga rzuciła 15 punktów oraz zebrała 9 piłek, a o dwa „oczka” mniej dodała Feyonda Fitzgerald.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz – BC Polkowice 62:77
(14:23, 21:26, 16:16, 11:12)

Basket: Fontaine (15), Stankiewicz (9), Alleyne (15), Sobiech (3), Michałek (9) oraz Zmierczak, Krupa, Zasada, Poboży (2) i Houser (9)
BC: Fitzgerald (13), Gajda (2), Puter (3), Mavunga (15), Spanou (11) oraz Zięmborska, Gertchen (4), Grabska (9), Bujniak (2) i Cado (10)