Strona Główna > Aktualności > EBLK: Basket 25 Bydgoszcz pokonał AZS UMCS Lublin

EBLK: Basket 25 Bydgoszcz pokonał AZS UMCS Lublin

Koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz mogły cieszyć się w środę z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Bydgoszczanki w zaległym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet pokonały we własnej hali groźny zespół z Lublina i mają już bilans 3-1. Lublinianki, które przegrały to spotkanie różnicą 10 punktów, początku sezonu nie mogą uznać za udany. Po kłopotach z koronawirusem mają w tej chwili po czterech rozegranych meczach tylko jedną wygraną na koncie.

Lublinianki przystępowały do tego spotkania uskrzydlone wygraną nad drużyną DGT AZS Politechnika Gdańska. Początek środowego starcia był wyrównany, ponownie „Pszczółki” w ofensywie prowadziła Morgan Bertsch, która trafiła pierwszą „trójkę”. Jednak w tym swoistym przeciąganiu liny górą były gospodynie – na listę strzelczyń wpisywały się, między innymi, Elżbieta Międzik i Lauren Ervin. Im bliżej było końca premierowej kwarty, tym większą przewagę zyskiwały bydgoszczanki – po 10 minutach gry prowadziły 34:19.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka ruszyły do odrabiania strat. Sygnał dała im Klaudia Niedźwiedzka, a na jej wezwanie do mobilizacji odpowiedziały Karolina Poboży, Jennifer O’Neill i wracająca po lekkim urazie Emilia Kośla. Na cztery minuty przed zakończeniem drugiej odsłony akademiczkom udało się zniwelować straty do 6 punktów – 37:43. Trener Piotr Kulpeksza skorzystał z przerwy na żądanie. Niewiele to jednak dało, bo „Pszczółki” złapały wiatr w żagle i były coraz bliżej. Do przerwy przegrywały już tylko 41:43.

Po zmianie stron rywalizacja na parkiecie była bardzo wyrównana i zespoły długo walczyły niemal cios za cios. Bydgoszczanki miały jednak przewagę w walce na tablicach oraz dużo lepiej wykonywały rzuty wolne. Ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego była skuteczniejsza ponadto w próbach z dystansu. Czwarta kwarta rozpoczynała się przy prowadzeniu gospodyń 65:61 i wydawało się, że losy spotkania mogą się ważyć do samego końca. KS Basket 25 pokazał jednak w trakcie ostatniej z ćwiartek większą jakość, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo.

Basket 25 Bydgoszcz – Pszczółka AZS-UMCS Lublin 87:77
(34:19, 11:24, 20:18, 22:16)

Basket 25: Jeffery (22), Międzik (8), Michałek (7), Evans (20), Ervin (8) oraz Stankiewicz (16), Mcbride (3) i Szajtauer (3)
AZS UMCS: O’neill (18), Milazzo (5), Pavel (4), Fassina (11), Bertsch (23) oraz Sklepowicz (2), Niedźwiedzka (3), Poboży (4) i Kośla (7)