Strona Główna > Aktualności > EBLK: AZS Poznań pewnie pokonał GTK Gdynia

EBLK: AZS Poznań pewnie pokonał GTK Gdynia

Koszykarki AZS-u Poznań nie miały większych problemów z pokonaniem najsłabszego zespołu Energa Basket Ligi Kobiet. Już po pierwszej połowie poznanianki wypracowały sobie 18-punktową przewagę, a po przerwie kontrolowały spotkanie i wynik na tablicy. Trener Grzegorz Zieliński dał szansę występu wszystkim swoim podopiecznym i nie miało to większego wpływu na wynik. AZS Poznań pokonał GTK Arkę Gdynia 76:58, zapewniając sobie piątą wygraną w tym sezonie.

Poznanianki musiały sobie radzić w niedzielnym meczu bez przeziębionej Julii Adamowicz i oczywiście bez Karoliny Stefańczyk, która kilkanaście dni temu rozwiązała kontrakt i przeszła do… GTK. 23-letnia skrzydłowa jeszcze jednak nie wystąpiła w gdyńskim zespole, choć towarzyszyła już nowym koleżankom.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnych rzutów Marty Marcinkowskiej i Alicji Żytkowskiej. Takiego problemu nie miały rywalki, które po minucie wygrywały 4:0. Niedługo potem gdyńskie koszykarki zrehabilitowały się za nieudane pierwsze akcje i doprowadziły do prowadzenia 6:4. To było jednak jedyna przewaga przyjezdnych, które po 10 minutach przegrywały 17:20.

W drugiej kwarcie gdynianki trafiały tylko dwukrotnie w ciągu pierwszych pięciu minut. Tymczasem rywalki prowadziły już 34:22. Przed przerwą przewaga wzrosła jeszcze do 18 punktów (48:30). Zawodniczki GTK próbowały już głównie z dystansu, ale tylko dwa rzuty znalazły drogę do kosza.

Po przerwie swoje okazje szybko wykorzystały poznanianki, ale później tempo opadło. W zespole gości punktowały tylko: Julia Niemojewska, Justyna Rydzka, Kamila Borkowska i Żytkowska. Jednak w ostatniej kwarcie do odrobienia pozostawały 22 „oczka”. Koszykarki GTK popełniły dwie starty na początku ostatniej partii, na co rywalki odpowiedziały dwoma trafieniami. Na odrabianie strat było już za późno, ale gdynianki nie składały broni. Jednak w tej kwarcie punkty na swoim koncie zapisywały już tylko: Marcinkowska, Żytkowska i Julia Bazan. Spotkanie ostatecznie zakończyło się porażką podopiecznych Jeleny Skerović 58:76. Bardzo dobrze w ich szeregach gospodyń zaprezentowały się Liliana Banaszak i Daria Marciniak.

Enea AZS Poznań – GTK Arka Gdynia 76:58
(20:17, 28:13, 17:13, 11:15)

AZS: Davis (7), Marciniak (20), Banaszak (13), Brown (9), Popović (12) oraz Piasecka M. (1), Rogozińska, Nowicka (2), Jędrzejczak, Jarecka, Parzeńska (12) i Piasecka A.
GTK Arka: Niemojewska (4), Borkowska (4), Rudzka (11), Żytkowska (17), Marcinkowska (11) oraz Bazan (6), Homza, Płotka (5) i Szmyrka