Strona Główna > Aktualności > EBL: Zdecydowane zwycięstwo Stelmetu we Wrocławiu

EBL: Zdecydowane zwycięstwo Stelmetu we Wrocławiu

Stelmet Zielona Góra odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując we Wrocławiu zespół Śląska.  Zielonogórzanie od początku do końca grali świetnie w obronie, uniemożliwiająć gospodarzom konstruowanie akcji i oddawanie celnych rzutów. W całym meczu popisali się aż 14 przechwytami i ostatecznie pewnie wygrali różnicą 20 punktów. Najwięcej, bo 17 punktów miał na swoim koncie Gabriel Lundberg.

Bardzo aktywny od początku spotkania był Marcel Ponitka, a po dwóch trójkach Gabriela Lundberga goście uciekli już na dziewięć punktów. To nie był koniec, bo po chwili prowadzili już 19:6. Stelmet Enea rewelacyjnie naciskał w obronie, a wrocławianie nie potrafili znaleźć na to sposobu. M.in. dzięki Janisowi Berzinsowi po 10 minutach było 28:16.

Geoffrey Groselle był sporym zagrożeniem pod koszami, a w dodatku nadal skuteczność pokazywał Lundberg – tym samym przewaga zielonogórzan rosła do 20 punktów w drugiej kwarcie. Trener Oliver Vidin próbował różnych ustawień i wielu zawodników, ale to rywale kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po pierwszej połowie wygrywali 45:27.

Twarda obrona, przechwyty, zadziorność – to cechowało grę Stelmetu Enei od początku trzeciej kwarty. Ponadto ciągle świetnie radzili sobie Marcel Ponitka i Groselle, a w WKS Śląsku za przewinienia parkiet musiał opuścić Garrett Nevels. Po trójce Blake’a Reynoldsa goście prowadzili już 24 punktami. Ostatecznie po 30 minutach było 62:41. W ostatniej części spotkania wrocławianie starali się jeszcze walczyć, ale przewaga była zdecydowanie za wysoka. Zespół trenera Żana Tabaka nie zamierzał zmniejszać tempa, cały czas grał swoją koszykówkę i wygrał aż 78:58.

Najlepszym graczem gości był Gabriel Lundberg z 17 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Strahinja Jovanović z 15 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami.

WKS Śląsk Wrocław – Stelmet Enea BC Zielona Góra 58:78
(16:28, 11:17, 14:17, 17:16)

Śląsk: Keller (4), Nevels (10), Jovanović (15), Gabiński (6), Zagórski oraz Stewart (5), Musiał (3), Gordon (6), Wójcik (2), Dziewa (3), Tomczak (2) i Ramljak (2)
Stelmet: Lundberg (17), Williams (10), Ponitka (12), Reynolds (10), Groselle (14) oraz Traczyk, Put (3), Szymkiewicz (4), Berzins (5) i Koszarek (3)