Strona Główna > Aktualności > EBL: Zastal się nie zatrzymuje, pewna wygrana lidera w Radomiu

EBL: Zastal się nie zatrzymuje, pewna wygrana lidera w Radomiu

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał HydroTruck Radom 93:70 w ostatnim spotkaniu 24. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gości był Cecil Williams z 22 punktami i 3 zbiórkami. 18 punktów dla gospodarzy rzucił Dayon Griffin.

Gospodarze w pierwszych minutach zaskoczyli mistrzów Polski – po trójce Dayona Griffina prowadzili nawet 10:2. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu tego samego gracza ich przewaga wzrosła do 10 punktów. HydroTruck długo potrafił utrzymywać taką różnicę, mimo starań Łukasza Koszarka i Iffe Lundberga. Po 10 minutach było 24:17.

Od początku drugiej kwarty Enea Zastal wziął się za odrabianie strat. Udało się to dość szybko, a po trójce Cecila Williamsa drużyna zdobywała już prowadzenie. Zielonogórzanie rozpędzili się w ofensywie i prezentowali coraz mocniejszą obronę. Lepszy był też Geoffrey Groselle, a po trójce Filipa Puta pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:37.

Trójki Iffe Lundberga i Cecila Williamsa powiększyły przewagę przyjezdnych aż do 17 punktów na początku trzeciej kwarty. Trafienia Robertsa Stumbrisa lekko zmniejszały tę różnicę, ale nie było wątpliwości, że to ekipa z Zielonej Góry kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 71:54. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało. W pewnym momencie prowadzenie gości wzrosło aż do 24 punktów po rzucie Janisa Berzinsa. HydroTruck nie był w stanie w żaden sposób zagrozić rywalom. Obaj trenerzy w końcówce dali minuty młodszym zawodnikom, a Enea Zastal zwyciężył ostatecznie 93:70.

HydroTruck Radom – Enea Zastal BC Zielona Góra 70:93
(24:17, 13:30, 17:24, 16:22)

HydroTruck: Griffin (18), Ostojić (8), Stumbris (12), Zegzuła (7), Hinds (13) oraz Tomaszewski, Piechowicz, Zalewski (2), Wall (3), Domański (2), Lewandowski (3) i Prahl (2)
Zastal: Richard (3), Lundberg (14), Williams (22), Put (5), Groselle (16) oraz Porada, Traczyk (2), Simiński, Klocek, Freimanis (16), Berzins (9) i Koszarek (6)