Strona Główna > Aktualności > EBL: Zastal odrabia zaległości, HydroTruck bez większych szans

EBL: Zastal odrabia zaległości, HydroTruck bez większych szans

Koszykarze Zastalu odrabiają ligowe zaległości. W rozegranym w poniedziałek meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi pewnie pokonali HydroTruck Radom, pokonując barierę stu punktów. Podopieczni trenera Żana Tabak już po pierwszej kwarcie mieli 15 punktów przewagi nad rywalami, a na przerwę schodzili prowadząc 53:39. W drugiej połowie Zastal dobił radomian i ostatecznie wygrał całe spotkanie 111:80, notując dziesiątą ligową wygraną w tym sezonie (10-1).

Gospodarze rozpoczęli mecz z ogromną energią – po trójce Janisa Berzinsa prowadzili już 12:2. Danilo Ostojić i Jabarie Hinds starali się odpowiadać pojedynczymi akcjami, ale to było zdecydowanie za mało. Po trójce Krisa Richarda przewaga Zastalu Enei wynosiła już 18 punktów, a później lekko zmniejszył ją Daniel Wall. Po 10 minutach było jednak 32:17.

W drugiej kwarcie HydroTruck starał się walczyć. Akcje Stumbrisa i Hindsa sprawiły, że w pewnym momencie zbliżył się na zaledwie osiem punktów. Później nie zawodzili jednak Berzins oraz Williams, a po pierwszej połowie mistrzowie pewnie prowadzili – 53:39.

Trzecią kwartę zespół trenera Żana Tabaka rozpoczął od serii 16:2 i po kolejnych akcjach Gabriela Lunberga oraz Marcela Ponitki wygrywał już nawet 69:41. Nieźle prezentował się Roberts Stumbris, swoje szanse dostawał Aleksander Lewandowski, ale to ciągle nie wystarczało do nawiązania rywalizacji z zielonogórzanami. Po kolejnej akcji Filipa Puta po 30 minutach było aż 80:56. Ostatnia część spotkania niczego już nie zmieniła. Zastal Enea całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a kolejną “setkę” przekroczył po dobitce Janisa Berzinsa. Ostatecznie zwyciężył 111:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Gabriel Lundberg z 22 punktami, 9 asystami i 5 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Aleksander Lewandowski z 15 punktami.

Zastal Enea BC Zielona Góra – HydroTruck Radom 111:80
(32:17, 21:22, 27:17, 31:24)

Zastal: Lundberg (22), Williams (17), Ponitka (9), Berzins (14), Groselle (17) oraz Richard (6), Porada (2), Traczyk (3), Put (8), Freimanis (11), Koszarek (2)
HydroTruck: Piechowicz (4), Stumbris (10), Zegzuła (11), Prahl (6), Hinds (11) oraz Tomaszewski (2), Neal (4), Zalewski (2), Wall (7), Ostojić (8) i Lewandowski (15)