Strona Główna > Aktualności > EBL: Zastal bez problemów wygrał z Arką Gdynia

EBL: Zastal bez problemów wygrał z Arką Gdynia

Zespół Asseco Arki Gdynia nie miał żadnych argumentów, by w meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi powstrzymać Zastal Zielona Góra. Mistrzowie Polski po wyrównanej pierwszej kwarcie przed przerwą zbudowali sobie 8-punktową przewagę przed przerwą. W drugiej połowie zielonogórzanie zdominowali wydarzenia na boisku i ostatecznie wygrali wysoko 104:76. Gdynianie są już bez szans na miejsce w play-off i muszą wciąż oglądać się w tabeli za siebie.

Od razu w pierwszej piątce spotkanie rozpoczął David Brembly, dla którego był to debiut w ekipie z Zielonej Góry. Goście chcieli pokazać swoją wyższość w początkowych minutach, a po trafieniu Skylera Bowlina prowadzili 10:4. Później trójki trafiali Jakub Kobel i Karlo Vragović, a dzięki rzutowi Bartłomieja Wołoszyna był już remis. Akcja wykończona przez Filipa Puta oznaczała, że po 10 minutach było 21:20.

W drugiej kwarcie sytuacja ciągle była wyrównana. Asseco Arka długo utrzymywała się niezwykle blisko, ale w końcówce tej części meczu kolejne rzuty z dystansu trafiali Berzins, Freimanis oraz Richard. To sprawiało, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:40 dla przyjezdnych.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka jeszcze bardziej chciał podkreślić swoją przewagę w tym spotkaniu. Po jednej z akcji 2+1 Krzysztofa Sulimy wzrosła ona już do 13 punktów. Gdynianom bez rzutów z dystansu zdecydowanie trudniej było nawiązać rywalizację z mistrzami Energa Basket Ligi. Kolejne zagranie Richarda oznaczało, że po 30 minutach zielonogórzanie wygrywali już 76:55. Czwarta część meczu niczego już nie mogła zmienić. Enea Zastal całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a sporo minut dostał David Brembly. “Setkę” przekroczył Nikos Pappas – jego drużyna zwyciężyła ostatecznie aż 104:76.

Najlepszym graczem gości był Nikos Pappas z 18 punktami, 5 asystami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy po 13 punktów rzucili Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Kobel i Mikołaj Witliński.

Asseco Arka Gdynia – Enea Zastal BC Zielona Góra 76:104
(20:21, 20:27, 15:28, 21:28)

Arka: Dylewicz (10), Wołoszyn (13), Vragović (5), Hrycaniuk (1), Wadowski (1) oraz Kołodziej (7), Kaszowski (5), Kobel (13), Malczyk (8) i Witliński (13)
Zastal: Richard (11), Brembly (6), Sulima (8), Bowlin (13), Berzins (15) oraz Pappas (18), Put (15), Freimanis (6) i Koszarek (12)