Strona Główna > Aktualności > EBL: Zacięty mecz w Szczecinie dla koszykarzy Trefla

EBL: Zacięty mecz w Szczecinie dla koszykarzy Trefla

Niezwykle emocjonujący i zacięty był mecz w Szczecinie pomiędzy zespołami Kinga i Trefla Sopot. Żaden z zespołów nie był w stanie w trakcie meczu wypracować sobie większej przewagi i walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Trefla Sopot. Podopieczni trenera Marcina Stefańskiego zrównali się punktami z rywalami, ale mają jeden mecz mniej rozegrany od szczecinian.

Sopocianie na początku meczu byli skuteczni, a po rzutach Karola Gruszeckiego i Łukasza Kolendy mieli cztery punkty przewagi. W ekipie gospodarzy z kolei bardzo aktywni byli Jakub Schenk oraz Maciej Lampe, co pozwoliło im ciągle być blisko. Nieźle prezentował się także debiutant – Rodney Purvis. Dzięki jego trafieniu King po 10 minutach przegrywał tylko 24:25.

W drugiej kwarcie Trefl ciągle był o krok przed rywalami i potrafił utrzymać minimalne prowadzenie. Coraz lepszy był jednak Lampe, a King zdobywał nawet przewagę. Środkowy dominował w polu trzech sekund i głównie dzięki niemu po pierwszej połowie było 49:44.

Zespół trenera Marcina Stefańskiego w trzeciej kwarcie krok po kroku odrabiał straty. W końcu, po akcji 2+1 Nuni Omota, doprowadził do wyrównania, a trójka Karola Gruszeckiego dała nawet prowadzenie. Gospodarze tym razem odpowiadali przede wszystkim trafieniami Tookiego Browna, a to oznaczało wyrównaną rywalizację. Trójka Dariousa Motena w ostatniej sekundzie dała Treflowi prowadzenie 65:64. W czwartej kwarcie różnica wzrosła aż do siedmiu punktów dzięki zagraniom Gruszeckiego oraz Motena. Po trójce Michaela Fakuade ekipa trenera Jesusa Ramireza zbliżyła się na dwa punkty, a później przez trzy minuty obie drużyny nie potrafiły się przełamać w ataku. W samej końcówce w lepszej sytuacji był zespół z Sopotu, a niezwykle ważne rzuty wolne trafiał Łukasz Kolenda. Do dogrywki mógł jeszcze doprowadzić Lampe, ale nie trafił i to Trefl wygrał 83:81.

Po 19 punktów dla gości zdobyli Nuni Omot oraz Karol Gruszecki. Maciej Lampe zdobył dla gospodarzy 21 punktów i 4 zbiórki.

King Szczecin – Trefl Sopot 81:83
(24:25, 25:19, 15:21, 17:18)

King: Melvin (7), Kikowski (1), Fakuade (11), Lampe (21), Schenk (6) oraz Brown (13), Zębski (5), Bartosz (4), Thomas (6) i Purvis (7)
Trefl: Kolenda Ł. (17), Omot (19), Olejniczak (4), Moten (8), Gruszecki (19) oraz Paliukenas (8), Kowalenko, Kolenda M. (6) i Leończyk (2)