Strona Główna > Aktualności > EBL: Zacięty mecz dla koszykarzy Spójni, druga porażka MKS-u

EBL: Zacięty mecz dla koszykarzy Spójni, druga porażka MKS-u

Sporo emocji było w meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy Spójnią Stargard a MKS-em Dąbrowa Gónicza. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu gospodarze prowadzili zaledwie jednym punktem, ale po kolejnych 10 minutach ich przewaga wzrosła do 7 punktów. W końcówce dąbrowianie gonili rywali, jednak ostatecznie górą byli podopieczni trenera Marka Łukomskiego, którzy pokonali MKS 75:71 i mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w tym sezonie.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy dzięki trafieniom Justina Graya i Kacpra Młynarskiego prowadzili 11:4. Sytuację MKS poprawiał przede wszystkim Michael Lewis, a mecz po chwili zdecydowanie się wyrównał. Dzięki akcji Kacpra Młynarskiego po pierwszej kwarcie to PGE Spójnia była lepsza – 18:14.

W drugiej kwarcie obie drużyny nadal nie grały rewelacyjnie w ataku, ale to gospodarze byli w stanie utrzymywać prowadzenie. Dąbrowianie nie dawali za wygraną i cały czas starali się “kąsać” rywala – po akcji Derricka Fennera zbliżyli się na trzy punkty. Amerykanin później jeszcze bardziej zmniejszał tę różnicę, ale to stargardzianie wygrywali po pierwszej połowie 36:35.

Zaraz na początku trzeciej kwarty dzięki zagraniu Nicolasa Moore’a MKS wychodził na prowadzenie. Gospodarze co chwilę doprowadzali jednak do remisu – głównie po rzutach Jonasa Zohore. W pewnym momencie zanotowali serię 11:0 i po trójce Jacobi Boykinsa znacznie odskoczyli rywalom. Kolejne trafienia Boykinsa oznaczały, że po 30 minutach było 59:52. W kolejnej części spotkania zespół trenera Jacka Winnickiego nie zamierzał się poddawać – dzięki rzutom wolnym Josipa Sobina przegrywał tylko trzema punktami i był ciągle w grze. Na około minutę przed końcem do remisu trójką doprowadził Moore, a to zwiastowało wielkie emocje. W końcówce kluczowe rzuty wolne trafili jednak Gray oraz Młynarski, a PGE Spójnia zwyciężyła 75:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jacobi Boykins z 17 punktami i 10 zbiórkami. Michael Lewis zdobył dla gości 19 punktów i 4 asysty.

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 75:71
(18:14, 18:21, 23:17, 16:19)

Spójnia: Neal (8), Gray (9), O’Brien (2), Szymkiewicz (2), Zohore (14) oraz Niedźwiedzki (4), Śnieg (5), Szmit, Młynarski (14) i Boykins (17)
MKS: Brenk (4), Sobin (11), Moore (13), Fenner (13), Nowakowski oraz Lewis (19), Mijović (4), Czujkowski (3) i Małgorzaciak (4)