Strona Główna > Aktualności > EBL: Zacięty mecz i bezcenne zwycięstwo Spójni w Ostrowie Wlkp.

EBL: Zacięty mecz i bezcenne zwycięstwo Spójni w Ostrowie Wlkp.

Niezwykle zacięta była pierwsza połowa meczu w Ostrowie Wielkopolskim, w którym Stal podejmowała koszykarzy Spójni. Po 20 minutach gry gospodarze mieli dwa punkty przewagi, ale zespół ze Stargardu znakomicie rozegrał trzecią kwartę, po której wyszedł na ośmiopunktowe prowadzenie. Spójnia ostatecznie pokonała Stal na jej terenie 105:98 i z bilansem 7-7 awansowała do czołowej ósemki tabeli Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż wydawało się, że to gospodarze mieli inicjatywę w ofensywie. Co prawda później dzięki trafieniom Mateusza Kostrzewskiego goście wychodzili na prowadzenie, ale tylko na chwilę, bo swoimi akcjami odpowiadali Taurean Green i Szymon Ryżek. Obie drużyny grały bardzo dobrze w ataku, ale to dzięki Jakubowi Garbaczowi Arged BMSlam Stal prowadziła po 10 minutach 26:25.

Drugą kwartę goście rozpoczęli od małej serii 5:0, a nieźle radził sobie debiutujący Nick Faust. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zbudować bezpiecznej przewagi i jej utrzymać. Kibice przed telewizorami mogli oglądać jednak świetne pojedynki strzeleckie Chrisa Smitha i Raymonda Cowelsa. Po kolejnym rzucie Greena zespół trenera Łukasza Majewskiego miał już pięć punktów przewagi, ale straty trójką zmniejszył jeszcze Faust. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:52.

Początek trzeciej kwarty należał do ostrowian – dzięki rzutom z dystansu Jakuba Garbacza uciekali na dziewięć punktów. PGE Spójnia ciągle była jednak w grze, w czym pomagali Ricky Tarrant i Mateusz Kostrzewski. Po siedmiu punktach z rzędu tego ostatniego mieliśmy remis, a dzięki rzutom wolnym Omariego Gudula ekipa trenera Macieja Raczyńskiego zdobywała przewagę! Dzięki akcji 2+1 Tarranta po 30 minutach było 85:77 dla przyjezdnych. Kolejną część meczu Arged BMSlam Stal rozpoczęła od małej serii 6:0 i była już coraz bliżej rywali. Po późniejszych zagraniach Sobina oraz Garbacza wróciła nawet na prowadzenie. W końcówce niezwykle aktywny był Faust, ważną trójkę trafił Cowels, a ostrowianie nie potrafili odpowiedzieć! Ostatecznie wsad Fausta ustawił wynik spotkania na 105:98.

Najlepszym graczem gości był Raymond Cowels z 22 punktami i 3 asystami. 29 punktów dla gospodarzy rzucił Chris Smith.

Arged BMSLAM Stal Ostrów Wlkp. – PGE Spójnia Stargard 98:105
(26:25, 28:27, 23:33, 21:20)

Stal: Ryżek (2), Green (27), Sobin (11), Garbacz (19), Moore (9) oraz Dymała, Mokros, King (1) i Smith (29)
Spójnia: Śnieg (6), Steele (16), Cowels (22), Kostrzewski (16), Młynarski (10) oraz Tarrant (13), Faust (16) i Gudul (6)