Strona Główna > Aktualności > EBL: Zabójcza końcówka Anwilu, świetny Almeida i Legia poległa we Włocławku

EBL: Zabójcza końcówka Anwilu, świetny Almeida i Legia poległa we Włocławku

W pierwszym meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Anwil Włocławek już bez trenera Mihevca na ławce podejmował świetnie spisującą się w tym sezonie Legię Warszawa. Po pierwszej niezłej kwarcie w wykonaniu włocławian inicjatywę przejęli warszawianie i do przerwy to oni prowadzili różnic 10 punktów. Druga połowa, a zwłaszcza końcówka to popis graczy Anwilu i Ivana Almeidy, dzięki czemu gospodarze wygrali 86:78 i zapisali na swoim koncie trzecią wygraną w sezonie.

Wynik spotkania trójką otworzył MVP września w Energa Basket Lidze – Michał Sokołowski. Później uaktywniony w ataku został jednak Ivica Radić – szybko na swoim koncie miał już dziewięć punktów, a jego drużyna miała 10 punktów przewagi. Straty lekko zmniejszali Michał Sokołowski i Justin Bibbins, ale po 10 minutach to gospodarze byli lepsi – 19:14.

Drugą kwartę Legia rozpoczęła od trójek i po serii 9:0 objęli prowadzenie. Włocławianie z kolei mieli ogromne problemy z rzutami z dystansu (0-13 w pierwszej połowie!). Świetnie za to w kontrze czuł się Jamel Morris, a zespół z Warszawy budował swoją przewagę. Po kolejnej akcji Amerykanina po 20 minutach rywalizacji było 42:32.

Zaraz na początku trzeciej kwarty dwie trójki trafił Walerij Lichodiej, dzięki czemu Anwil mógł nawiązać rywalizację. Podobną bronią po chwili odpowiadali Justin Bibbins oraz Jakub Karolak, a Legia ciągle kontrolowała sytuację. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Woźniaka w pewnym momencie zbliżył się na dwa punkty, ale kolejne akcje Morrisa i Sokołowskiego sprawiły, że po 30 minutach było 60:53. Gospodarze walczyli także w czwartej kwarcie – po kolejnych akcjach Ivana Almeidy i Deishuana Bookera zbliżali się na zaledwie punkt! Ten pierwszy po chwili dawał Anwilowi przewagę rzutami wolnymi. Anwil ostatecznie zanotował niesamowitą serię 17:0 i całkowicie przejął inicjatywę. Po kilku minutach przerwał to Morris, ale dla Legii było już zdecydowanie za późno na odrabianie strat. Ostatecznie Anwil zwyciężył 86:78.

Najlepszym graczem gospodarzy był Ivan Almeida z 24 punktami, 15 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jamel Morris z 26 punktami i 6 asystami.

Anwil: Green (4), Almeida (24), Lichodiej (12), Radić (23), Moore (5) oraz Booker (14), Tomaszewski, Sulima, Bogucki (4) i Mielczarek
Legia: Bibbins (18), Karolak (6), Sokołowski (12), Kulka (4), Watson (2) oraz Linowski (3), Konopatzki (2), Morris (26), Kamiński (3) i Wyka (2)

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 86:78
(19:14, 13:28, 21:18, 33:18)