Strona Główna > Aktualności > EBL: Zabójcza druga połowa lublinian w Sopocie

EBL: Zabójcza druga połowa lublinian w Sopocie

Trefl Sopot kontrolował przebieg meczu z wicemistrzami Polski, ale… tylko do przerwy, gdy prowadził 38:27. W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy odmienionych lublinian. W trzeciej kwarcie odrobili straty i po 30 minutach przegrywali już tylko jednym punktem, a w ostatniej części meczu koszykarze Startu dobili sopocian. Podopieczni trenera Davida Dedka wygrali w Energa Basket Lidze po raz szósty i wskoczyli na fotel lidera.

Początek spotkania był bardzo wyrównany – w Treflu można było w pierwszych minutach wyróżnić Karola Gruszeckiego, natomiast w przeciwnej ekipie nieźle prezentował się Kamil Łączyński. Sopocianie potrafili uciec na pięć punktów, ale Start bardzo szybko niwelował straty, w czym pomagał Lester Medford. Ostatecznie jednak T.J. Haws oraz Paweł Leończyk ustawili wynik po 10 minutach na 17:12.

W drugiej kwarcie ekipa trenera Davida Dedka błyskawicznie doprowadzała do wyrównania, ale obie drużyny miały małe problemy w ataku. Trójki Karola Gruszeckiego i Michała Kolendy po chwili dały jednak aż 11 punktów przewagi gospodarzom. Rzut z dystansu dołożył również Witalij Kowalenko, a po pierwszej połowie było 38:27.

Trzecią kwartę Pszczółka Start rozpoczęła od serii 8:0 i po wsadzie Sherrona Dorsey-Walkera znacznie zbliżyła się do rywali. Dodatkowo nieźle radził sobie Josh Sharma. Mimo tego, Trefl potrafił utrzymać niską przewagę. Później aktywny był też jednak Damian Jeszke, a goście wychodzili na prowadzenie! Mecz był bardzo zacięty – trójka Dariousa Motena ustawiła wynik po 30 minutach na 52:51. Ostatnią część meczu ekipa trenera Marcina Stefańskiego rozpoczęła od serii 8:0. Reagował na to Dorsey-Walker, ale Pszczółka Start nie potrafiła doprowadzić chociażby do remisu. Dopiero później, dzięki Romanowi Szymańskiemu, goście zbliżyli się na punkt. Po chwili trójka Łączyńskiego dała przewagę lublinianom! W końcówce ważny rzut trafił także Dorsey-Walker, a dodatkowo lublinianie byli skuteczni na linii rzutów wolnych. Ostatecznie wygrali 76:70.

Najlepszym graczem zespołu z Lublina był Sherron Dorsey-Walker z 15 punktami i 4 asystami. 20 punktów i 4 zbiórki dla Trefla zdobył Karol Gruszecki.

Trefl Sopot – Pszczółka Start Lublin 70:76
(17:12, 21:15, 14:24, 18:25)

Trefl: Ł. Kolenda (3), Olejniczak (8), Kowalenko (4), M. Kolenda (6), Gruszecki (20) oraz Paliukenas (3), Haws (11), Moten (3) i Leończyk (12)
Start: Dorsey-Walker (15), Łączyński (12), Borowski (8), Szymański (3), Laksa (10) oraz Jeszke (7), Dziemba (9), Medford (3), Sharma (9) i Moore