Strona Główna > Aktualności > EBL: Zabójcza druga kwarta i wyraźne zwycięstwo Stelmetu

EBL: Zabójcza druga kwarta i wyraźne zwycięstwo Stelmetu

Koszykarze GTK Gliwice w pierwszej kwarcie dzielnie stawiali czoła faworytowi z Zielonej Góry, jednak w drugiej częsci meczu polegli z kretesem. Stelmet pilnował już wyniku do końca meczu ostatecznie wygrywając z GTK różnicą 19 punktów.Świetny mecz zanotował Gabriel Lundberg, który zdobył w tym meczu 27 punktów.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po akcji Gabriela Lundberga prowadzili 7:3. Szybko odpowiadał na to Jordon Varnado i zdobywał nawet minimalną przewagę dla swojej ekipy. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie i wydawało się, że to Stelmet Enea ma inicjatywę. GTK nie zgadzało się na taki stan rzeczy – kolejne rzuty wolne Varnado oznaczały remis po 10 minutach – po 24.

Dobre zrozumienie między Łukaszem Koszarkiem i Geoffreyem Groselle’em pozwoliło zielonogórzanom na prowadzenie dziewięcioma punktami na początku drugiej kwarty. Ekipa trenera Żana Tabaka zdecydowanie poprawiła defensywę, a z nią ogromne problemy mieli gliwiczanie. W pewnym momencie przewaga tego zespołu wynosiła aż 18 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:31.

Trójki Daniela Szymkiewicza i Janisa Berzinsa sprawiły, że Stelmet Enea na początku trzeciej kwarty prowadził aż 27 punktami. W drużynie trenera Matthiasa Zollnera ciągle wyróżniał się Varnado, ale Amerykanin w pojedynkę nie był w stanie zmienić oblicza spotkania. Wsad Lundberga ustawił wynik po 30 minutach na 73:57. W ostatniej części meczu zielonogórzanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ciągle prezentowali agresywną obronę i utrzymywali wysoką, bezpieczną przewagę. Ostatecznie zwyciężyli pewnie – 92:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Gabriel Lundberg z 27 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jordon Varnado z 25 punktami i 11 zbiórkami.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – GTK Gliwice 92:73
(24:24, 25:7, 24:26, 19:16)

Stelmet: Lundberg (27), Ponitka (10), Berzins (15), Reynolds (6), Groselle (14) oraz Porada, Put (7), Szymkiewicz (11) i Koszarek (1)
GTK: Perkins (8), Henderson (15), Radwański (2), Krampelj (14), Varnado (25) oraz Szlachetka (2), Gołębiowski, Majewski (2), Szymański (3) i Diduszko (2)