Strona Główna > Aktualności > EBL: Wysoka wygrana Astorii w Gdyni

EBL: Wysoka wygrana Astorii w Gdyni

Przekonywujące zwycięstwo w swoim pierwszym meczu w tym sezonie Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Astorii Bydgoszcz. Podopieczni trenera Artura Gronka losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, którą zakończyli prowadząc 54:39. W ostatnich 10 minutach bydgoszczanie jeszcze powiększyli swoją przewagę i wygrali ostatecznie 97:74. Świetne spotkanie rozegrał Mateusz Zębski, który zdobył 18 punktów.

Dzięki trafieniom Jakuba Nizioła, Alana Herndona oraz Paula Jorgensena goście zdobyli czteropunktową przewagę. W ekipie z Gdyni świetnie spisywali się jednak weterani – Filip Dylewicz oraz Adam Hrycaniuk. Po akcji tego drugiego Asseco Arka wychodziła na prowadzenie. Astoria musiała gonić wynik, co w końcu udawało się po rzutach Michała Chylińskiego. Niesamowita trójka Mateusza Zębskiego oznaczała, że po 10 minutach było 29:27.

Drugą kwartę od serii 7:0 rozpoczęła ekipa trenera Artura Gronka i zaczęła kontrolować sytuację na parkiecie. Świetnie prezentował się przede wszystkim Jakub Nizioł, a po dobitce Klavsa Cavarsa różnica wynosiła już 17 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:39.

Trzecia kwarta nie była już tak ofensywna w wykonaniu bydgoszczan, a Bartłomiej Wołoszyn starał się odrabiać straty. To udawało się tylko na chwilę, bo błyskawicznie odpowiadał na to Mateusz Zębski.  Astoria miała sytuację pod kontrolą, a po kolejnym zagraniu Zębskiego po 30 minutach było 75:61. Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniała. Trener Gronek szeroko rotował składem, korzystając z aż 11 zawodników. Tymczasem po rzutach wolnych Nizioła przewaga jego zespołu wynosiła już 18 punktów. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 97:74.

Po 18 punktów dla gości rzucili Paul Jorgensen oraz Mateusz Zębski. Najlepszym graczem gospodarzy był Bartłomiej Wołoszyn z 21 punktami i 3 asystami.

Asseco Arka Gdynia – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:97
(27:29, 12:25, 22:21, 13:22)

Arka: Tomaszewski (2), Dylewicz (16), Music (17), Wołoszyn (21), Hrycaniuk (11) oraz Wilczek (3), Kaszowski, Perzanowski, Kowalczyk i Bogucki (4)
Astoria: Domarkas (2), Jorgensen (18), Cavars (9), Herndon (9), Nizioł (17) oraz Kutta, Zębski (18), Pluta (6), Aleksandrowicz (3), Chyliński (12), Krasuski (3) i Loncar