Strona Główna > Aktualności > EBL: Wyraźna wygrana Legii, dąbrowianie bez szans

EBL: Wyraźna wygrana Legii, dąbrowianie bez szans

Koszykarze Legii Warszawa odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wysoko pokonali we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza.Po pierwszej wyrównanej kwarcie przed przerwą warszawianie odskoczyli rywalom, jednak to trzecie kwarta wygraną przez Legię różnicą 15 punktów była decydująca. Świetny mecz rozegrali Jamel Morris i Justin Bibbins.

W MKS od pierwszych minut wyróżniał się Sacha Killeya-Jones – to od zapewniał prowadzenie tej ekipie, mimo niezłej gry Jakuba Karolaka. Później odpowiadał na to Dariusz Wyka, a gospodarze ciągle byli blisko. Przewagę dawał im Justin Bibbins, a ostatecznie dzięki akcji wykończonej przez Grzegorza Kamińskiego po 10 minutach było 23:22.

Druga kwarta ponownie była wyrównana – raz przewagę mieli gracze z Dąbrowy Górniczej, a za chwilę zespół trenera Wojciecha Kamińskiego. Akcje Jamela Morrisa i Grzegorza Kulki sprawiły jednak, że Legia zaczęła uciekać. Nie do zatrzymania był też Bibbins, a jego zespół po pierwszej połowie wygrywał 47:41.

Trójka Jamela Morrisa w trzeciej kwarcie sprawiła, że Legia miała już nawet 11 punktów przewagi. Gra ekipy trenera Alessandro Magro nie wyglądała już tak dobrze jak wcześniej – utrzymanie odpowiedniego tempa stawało się coraz trudniejsze. Zupełnie inaczej prezentowała się drużyna z Warszawy – trafienia Bibbinsa oraz Kamińskiego ustawiły wynik po 30 minutach na 73:52. Ostatnia część meczu już niczego nie zmieniła, bo MKS nie był w stanie odrobić tak dużych strat. W Legii za to świetny był Morris, a swoje dokładali Polacy. Ostatecznie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężył 93:70.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jamel Morris z 25 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. Po 17 punktów dla gości rzucili Lee Moore i Sacha Killeya-Jones.

Legia Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza 85:65
(23:22, 24:19, 26:11, 12:13)

Legia: Bibbins (16), Karolak (12), Kulka (7), Morris (25), Wyka (9) oraz Didier-Urbaniak, Sokołowski (8), Linowski (2), Konopatzki (2), Kamiński (10), Kuźkow (2) i Sadowski
MKS: Moore (17), Piechowicz, Killeya-Jones (17), Wilson (15), Nowakowski (8) oraz Ratajczak (5), Motylewski (4), Karaćić, Dawdo (1) i Kroczak (3)