Strona Główna > Aktualności > EBL: Ważna wygrana GTK Gliwice w Bydgoszczy

EBL: Ważna wygrana GTK Gliwice w Bydgoszczy

W 2. kolejce GTK Gliwice pokonało we własnej hali Astorię i tej samej sztuki dokonało na wyjeździe w Bydgoszczy w rundzie rewanżowej. Gliwiczanie świetnie rozpoczęli to spotkanie, prowadząc 19:7 po pierwszej kwarcie. Astoria do przerwy odrobiła część strat, ale końcówka i czwarta kwarta to popis gry GTK. Zespół trenera Matthiasa Zollnera wciąż zajmuje miejsce w czołowej ósemce, Astoria tą przegraną oddaliła się od występów w play-off.

Na początku spotkania obie ekipy nie prezentowały się najlepiej w ataku. Dopiero później dwie trójki Josha Perkinsa pozwoliły GTK odskoczyć na siedem punktów. Później Amerykanin dodał kolejny rzut z dystansu, a ekipa trenera Matthiasa Zollnera prowadziła już 12 punktami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:7.

W drugiej kwarcie Enea Astoria w końcu złapała swój rytm w ataku – szczególnie pomagał w tym Corey Sanders. Po późniejszych akcjach Michała Aleksandrowicza i Łukasza Frąckiewicza ekipa z Bydgoszczy przegrywała tylko trzema punktami. W końcówce znowu lepsi byli przyjezdni, którzy m.in. dzięki Jordonowi Varnado wygrywali po pierwszej połowie 42:34.

Trzecią kwartę GTK rozpoczęło od serii 7:0, co dawało tej ekipie sporą przewagę. Później gospodarze reagowali swoją serią, a po wsadzie Jakuba Nizioła przegrywali już tylko siedmioma punktami. Jordon Varnado nadal prezentował się jednak bardzo dobrze i był wymagającym rywalem dla obrońców. Po 30 minutach goście ciągle prowadzili – 61:52. Kolejna część meczu niewiele zmieniała, bo gliwiczanie przede wszystkim kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Enea Astoria potrafiła zbliżać się na dziewięć punktów, ale kolejna seria 12:0 przyjezdnych ponownie dawała im mnóstwo spokoju. W końcówce trener Zollner dał szansę rezerwowym, a jego drużyna zwyciężyła ostatecznie 88:68.

Najlepszym strzelcem gości był Jordon Varnado z 20 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jakub Nizioł z 18 punktami i 2 zbiórkami.

Enea Astoria Bydgoszcz – GTK Gliwice 68:88
(7:19, 27:23, 18:19, 16:27)

Astoria: Sanders (14), Dambrauskas (9), Frąckiewicz (9), Nizioł (18), Gabrić (9) oraz Aleksandrowicz (5), Bogucki (3), Krasuski i Nowakowski (1)
GTK: Perkins (19), Bogues (10), Gołębiowski (10), Varnado (20), Szewczyk (13) oraz Wiśniewski, Henderson (8), Heliński, Szymański (2), Chodukiewicz i Diduszko (6)