Strona Główna > Aktualności > EBL: Trener Frasunkiewicz przegrał w swoim debiucie w Sopocie

EBL: Trener Frasunkiewicz przegrał w swoim debiucie w Sopocie

Trener Przemysław Frasunkiewicz zadebiutował na ławce Anwilu w zaległym meczu 18. kolejki w Sopocie przeciwko Treflowi. Po pierwszej połowie spotkania gospodarze mieli niewielką, dwupunktową przewagę. Po przerwie Trefl odskoczył rywalom i nie dał się dogonić już do końca spotkania, pokonując Anwil po raz drugi w tym sezonie. Liderami sopocian w tym meczu byli Karol Gruszecki (24 pkt.) i Nuni Omot (20 pkt.).

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Świetnie radził sobie Ivica Radić, ale z drugiej strony wyróżniali się Karol Gruszecki i Nuni Omot. Drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję – czy to w wykonaniu Rotnei Clarke’a, czy Pawła Leończyka. Ostatecznie dobitka tego ostatniego sprawiła, że po 10 minutach było 29:27.

Druga kwarta była podobna – ofensywna i zacięta. Później jednak obie drużyny zdecydowanie się “uspokoiły”, a Anwil uciekał nawet na sześć punktów po trójce Przemysława Zamojskiego. Trefl szybko odrobił te straty, a kluczową postacią był T.J. Haws. Amerykanin najpierw doprowadził do remisu, a później dał swojej ekipie prowadzenie 47:45 na koniec pierwszej połowy.

W zespole trenera Marcina Stefańskiego na początku trzeciej kwarty świetnie prezentował się Nuni Omot, a dzięki trafieniu Martynasa Paliukenasa uciekał nawet na dziewięć punktów. Straty starał się odrabiać Clarke, ale Trefl kontrolował wydarzenia na parkiecie. Kilka kontr w wykonaniu gości pozwoliło im wrócić do gry. Jak się okazało – tylko na chwilę. Odpowiedział na to trójkami Haws, a po 30 minutach było 76:66. W kolejnej części spotkania bardzo dobrze prezentowali się Karol Gruszecki i Dominik Olejniczak – po akcji 2+1 tego drugiego przewaga wzrosła do 16 punktów. Anwil nie potrafił znaleźć na to odpowiedzi. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli 96:83.

Najlepszym graczem gospodarzy był Karol Gruszecki z 24 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Ivica Radić z 22 punktami i 7 zbiórkami.

Trefl Sopot – Anwil Włocławek 96:83
(29:27, 18:18, 29:21, 20:17)

Trefl: Kolenda Ł., Omot (20), Paliukenas (4), Olejniczak (12), Gruszecki (24) oraz Haws (15), Leończyk (13), Moten (4), Kolenda M. (4), Ziółkowski, Kowalenko i Klawa
Anwil: Clarke (15), Almeida (8), Zamojski (12), Lichodiej (2), Radić (22) oraz Pluta (7), Sulima (4), Jones (10), Mielczarek (3), Tomaszewski i Piątek