Strona Główna > Aktualności > EBL: Trefl wypunktował będących w kryzysie dąbrowian

EBL: Trefl wypunktował będących w kryzysie dąbrowian

Trefl Sopot nie miał większych problemów z pokonaniem będącego w kryzysie MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podopieczni trenera Marcina Stefańskiego od początku meczu budowali przewagę, ostatecznie pokonując rywali wyraźnie różnicą 16 punktów. Była to szósta wygrana zespołu z Sopotu w tym sezonie (6-7), dąbrowianie mają problem już od jakiegoś czasu i z bilansem 3-10 plasują się w dolnych rejonach tabeli Energa Basket Ligi.

Sopocianie świetnie weszli w to spotkanie, a po akcjach Josha Sharmy i Michała Kolendy prowadzili już 12:0. Po ponad pięciu minutach niemoc MKS przełamał Adam Brenk. Ostatecznie goście odpowiedzieli dziewięcioma punktami z rzędu, przez co znacznie zbliżyli się do rywali. Yannick Franke oraz Paweł Leończyk sprawili jednak, że po 10 minutach było 21:14.

Drugą kwartę zespół trenera Jacka Winnickiego rozpoczął od serii 9:0, a dzięki zagraniu Milivoje Mijovicia wychodził na prowadzenie! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a dodatkowo można było wyróżnić Caio Pacheco. Z drugiej strony niezły debiut miał też Darrin Dorsey. Ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 46:38.

Trzecia kwarta była dość wyrównana, a to oznaczało, że zespół trenera Marcina Stefańskiego przede wszystkim kontrolował wydarzenia na parkiecie. Pomagali w tym przede wszystkim Michał Kolenda i Darrin Dorsey. Nawet kolejne trafienia Michaela Lewisa niewiele zmieniały. Po zagraniu Pawła Leończyka po 30 minutach było ostatecznie 67:54. Caio Pacheco na początku kolejnej części spotkania dawał jeszcze nadzieję dąbrowianom na lepszy wynik w Sopocie. Szybko odpowiadał jednak na to Michał Kolenda, więc wszystko było nadal “pod kontrolą”. W końcówce nic się już nie zmieniało, a Trefl zwyciężył ostatecznie 86:70.

Po 16 punktów dla gospodarzy rzucili Michał Kolenda oraz Yannick Franke. W ekipie gości wyróżniał się Michael Lewis, który również zdobył 16 punktów.

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 86:70
(21:14, 25:24, 21:16, 19:16)

Trefl: Dorsey (13), Davis (14), Sharma (8), Kolenda (16), Gruszecki (10) oraz Jaszczerski, Franke (16), Lindbom, Moten (2), Łałak, Leończyk (7) i Klawa
MKS: Marble (10), Lewis (16), Pacheco (9), Sobin (7), Nowakowski oraz Piechowicz, Brenk (9), Mijović (9), Czujkowski (10) i Rajewicz