Strona Główna > Aktualności > EBL: Trefl wrócił do wygrywania, nie dał szans torunianom

EBL: Trefl wrócił do wygrywania, nie dał szans torunianom

Po dotkliwej porażce z GTK Gliwice koszykarze Trefla we wtorek podejmowali w rozgrywanym awansem meczu 14. kolejki EBL zespół Polskiego Cukru Toruń. Sopocianie już w pierwszej kwarcie meczu odskoczyli rywalom na 12 puntów, a na przerwę schodzili prowadząc 47:28. Torunianie nie byli w stanie odrobić strat i nawiązać równorzędnej walki z rywalami, ostatecznie przegrywając wysoko różnicą 29 punktów.

Trefl zanotował świetny start meczu – po kolejnych akcjach T.J. Hawsa oraz Pawła Leończyka prowadził już nawet 10:3. Pojedyncze akcje Bartosza Diduszki i Damiana Kuliga to było zdecydowanie za mało na rywali. Ważne rzuty trafiał Karol Gruszecki, a po trafieniach Łukasza Kolendy po 10 minutach było 24:12.

W drugiej części meczu dobry fragment Dominika Olejniczaka i kolejna akcja Łukasza Kolendy sprawiały, że przewaga zespołu trenera Marcina Stefańskiego wynosiła już 16 punktów. Straty zmniejszali Keyshawn Woods i Donovan Jackson, ale to sopocianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Trafienie Pawła Leończyka ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 47:28.

W trzeciej kwarcie Trefl uciekał już nawet na 27 punktów po trafieniach Pawła Leończyka i Karola Gruszeckiego. Polski Cukier nadal miał spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a także ze skutecznością. Niespodziewanie trójki trafiał Carlton Bragg, ale to jeszcze było za mało na odrabianie strat. Rzut z dystansu Michała Kolendy oznaczał, że po 30 minutach było 75:51. Akcje Donovana Jacksona w kolejnej części meczu pozwalały torunianom lekko zbliżać się do przeciwników, ale ciągle nie wystarczało to do poprawienia wyniku. Ostatecznie Trefl zwyciężył 96:67.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Paweł Leończyk z 18 punktami i 6 zbiórkami. Dla gości po 20 punktów rzucili Donovan Jackson i Carlton Bragg.

Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń 96:67
(24:12, 23:16, 28:23, 21:16)

Trefl: Haws (17), Moten (2), M. Kolenda (7), Leończyk (18), Gruszecki (14) oraz Ł. Kolenda (14), Ziółkowski, Paliukenas (4), Olejniczak (13), Kowalenko (5), Pułkotycki (2) i Rompa
Polski Cukier: Jackson (20), Cel (2), Trotter (9), Diduszko (6), Kulig (5) oraz Wieluński, Samsonowicz, Kondraciuk, Bragg (20), Woods (5) i Perka