Strona Główna > Aktualności > EBL: Trefl Sopot zdemolował zespół Polpharmy

EBL: Trefl Sopot zdemolował zespół Polpharmy

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi Polpharmę starogard Gdański różnicą aż 34 punktów. Już po 20 minutach gry gospodarze prowadzili 54:33, w drugiej połowie jeszcze powiększając swoją przewagę. Była to trzecia wygrana podopiecznych trenera Marcina Stefańskiego, którzy po przegranych derbach wrócili na zwycięską ścieżkę.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale odpowiedni rytm szybciej odnaleźli gospodarze. Po serii 10:0, za którą trzeba pochwalić Pawła Leończyka i Karola Gruszeckiego, to oni mieli zdecydowaną przewagę. Starali się na to odpowiadać James Washington i Sam Miller, ale dzięki trójce Dariousa Motena po 10 minutach było 29:16 dla Trefla.

W drugiej kwarcie Polpharma po rzutach Stevena Haneya i Trevona Allena zbliżała się na dziewięć punktów, chociaż to sopocianie mieli zdecydowaną inicjatywę w ataku. Akcja T.J. Hawsa dawała nawet 21 punktów przewagi ekipie trenera Marcina Stefańskiego. Trójka Łukasza Kolendy w ostatniej sekundzie ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 54:33.

Trzecia kwarta bardzo długo była zdecydowanie bardziej wyrównana, chociaż oznaczało to jednocześnie, że zespół trenera Marka Łukomskiego nie odrabiał strat. Później ważne rzuty zaczął trafiać Darious Moten, a Trefl jeszcze bardziej uciekał. Po 30 minutach było już 83:57, a Polpharma nie miała pomysłu na lepszą defensywę. Ostatnią część meczu ekipa z Sopotu rozpoczęła od serii 17:0 i po trójce Witalija Kowalenki miała już 100 punktów na koncie! Trener Stefański zaczął dawać szansę rezerwowym, którzy nieźle wykorzystali swoje minuty. Trefl zwyciężył ostatecznie aż 110:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dominik Olejniczak z 17 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. 16 punktów i 8 asyst dla Polpharmy zdobył James Washington.

Trefl Sopot – Polpharma Starogard Gdański 110:76
(29:16, 25:17, 29:24, 27:19)

Trefl: Kolenda Ł. (11), Olejniczak (17), Kolenda M. (12), Leończyk (16), Gruszecki (6) oraz Ziółkowski, Paliukenas (8), Haws (13), Kowalenko (7), Pułkotycki, Moten (14) i Rompa (6)
Polpharma: Washington (16), Olisemeka (7), Miller (11), Haney (12), Allen (12) oraz Kowalczyk (5), Walda (10), Urbański, Surmacz, Reszka, Itrich (2) i Chorab (1)