Strona Główna > Aktualności > EBL: Trefl poległ w Gliwicach, GTK walczy o play-off

EBL: Trefl poległ w Gliwicach, GTK walczy o play-off

Koszykarze GTK nie przestraszyli się wyżej notowanego Trefla Sopot i odnieśli na własnym terenie niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście walki o miejsce w play-off. Gliwiczanie już w pierwszej połowie wypracowali sobie wysoką, 16-punktową przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 53:37. W drugiej połowie gospodarz pilnowali wyniku i kontrolowali wydarzenia na boisku, wygrywając ostatecznie 95:82.

Zespół trenera Matthiasa Zollnera lepiej rozpoczął ten mecz, a po akcji Jordona Varnado prowadził 7:0. Dominik Olejniczak i Karol Gruszecki sprawiali, że rywale ciągle byli w grze. Jednak… nie na długo. Świetną energię z ławki dawał Shannon Bogues, a GTK miało nawet 11 punktów przewagi. Po 10 minutach prowadziło ostatecznie 29:23.

Drugą kwartę gliwiczanie znowu rozpoczęli od serii – tym razem 6:0. Później dodatkowo świetnie radził sobie Tayler Persons, a po jego trójkach gospodarze uciekali nawet na 16 punktów! Sopocianie mieli spore problemy ze swoją obroną i atakiem, a przeciwnicy doskonale to wykorzystali. Po pierwszej połowie i trafieniu Mario Delasa było 53:37.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana, co było możliwe dzięki niezłej grze Michała Kolendy oraz Karola Gruszeckiego. Gospodarze z kolei mogli ciągle liczyć na Personsa, a także Varnado – to sprawiało, że ciągle utrzymywali bezpieczną przewagę. Trafienie tego ostatniego ustawiło wynik spotkania po 30 minutach na 73:60. Zaraz na początku kolejnej części meczu Trefl wziął się za odrabianie strat. Dzięki trójkom Karola Gruszeckiego i Dariousa Motena zbliżył się na zaledwie pięć punktów. GTK odpowiedziało… serią 12:0! Świetnie prezentowali się Shannon Bogues oraz Szymon Szewczyk, a a gliwiczanie kontrolowali już sytuację na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyli 95:82.

Po 24 punkty dla gospodarzy rzucili Shannon Bogues oraz Tayler Persons. W ekipie gości wyróżniał się Karol Gruszecki z 19 punktami.

GTK Gliwice – Trefl Sopot 95:82
(29:23, 24:14, 20:23, 22:22)

GTK: Persons (24), Gołębiowski (5), Szymański (5), Delas (6), Varnado (11) oraz Wiśniewski (2), Henderson (9), Bogues (24), Heliński, Diduszko i Szewczyk (9)
Trefl: Omot (15), Paliukenas (3), Olejniczak (11), Kolenda M. (11), Gruszecki (19) oraz Kolenda Ł. (4), Ziółkowski, Haws (2), Kowalenko, Moten (12) i Leończyk (5)