Strona Główna > Aktualności > EBL: Trefl nie dał szans koszykarzom Śląska

EBL: Trefl nie dał szans koszykarzom Śląska

W zaległym spotkaniu 9. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot pewnie pokonali wrocławski Śląsk i zapisali na swoim koncie ósmą wygraną w tym sezonie (8-6). Sopocianie prowadzili od pierwszych minut tego spotkania, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Na przerwę Trefl schodził prowadząc 37:29, ostatecznie wygrywając całe spotkanie różnicą 19 punktów. 16 punktów w tym meczu dla swojego zespołu zdobył Dominik Olejniczak.

W meczowej kadrze gospodarzy po raz kolejny zabrakło Witalija Kowalenko. Jeszcze przed spotkaniem Trefl Sopot poinformował, że z powodu zerwanej torebki stawowej palca, skrzydłowego będzie brakowało od 4 do 6 tygodni. Taki obrót sytuacji sprawił, że Marcin Stefański w podstawowej rotacji ma 8 zawodników, nie wliczając młodzieży.

Spotkanie dobrze rozpoczął Karol Gruszecki, który trafił zza łuku, będąc przy okazji faulowanym. Rywale zaczęli spokojnie od punktowania spod kosza. Widać było, że sopocianie od początku realizowali swój plan, bo po trafieniu, a następnie wsadzie Dominika Olejniczaka, wrocławianie nie potrafili zagrozić gospodarzom. Uaktywnił się również Darious Moten, ale to Paweł Leończyk przypieczętował wynik pierwszej kwarty (15:11).

W drugiej partii oba zespoły narzuciły jeszcze większe tempo. Po akcjach kapitana było 19:11, ale rywale szybko odpowiedzieli serią 6:0. Co ciekawe, niemal do samej przerwy gospodarze punktowali już tylko z linii rzutów wolnych, zdobywając aż 13 „oczek” w ten sposób, a właśnie ten element był do poprawy po ostatnich meczach. Ostatnie słowo należało do TJ Hawsa, po „trójce” którego było 37:29.

W trzeciej kwarcie sopocianie prezentowali się świetnie – po kolejnych akcjach Dominika Olejniczaka oraz Martynasa Paliukenasa prowadzili już nawet 18 punktami. Akos Keller i Elijah Stewart starali się zmniejszać tę różnicę, ale ze zmiennym szczęściem. Akcje Hawsa oraz Motena sprawiły, że po 30 minutach było 59:43. W ostatniej części gry trójki Ramljaka oraz Gibsona zbliżyły przyjezdnych na 11 punktów, co dawało jeszcze nadzieję na lepszy wynik. Później niesamowita seria 17:0 gospodarzy sprawiła, że WKS Śląsk nie miał szans na powrót do meczu. Trefl był zdecydowanie lepszy, a w końcówce na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy. Ostatecznie zwyciężył aż 79:60.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dominik Olejniczak z 16 punktami i 9 zbiórkami. 13 punktów dla gości rzucił Ivan Ramljak.

Trefl Sopot  – WKS Śląsk Wrocław 79:60
(15:11, 22:18, 22:14, 20:17)

Trefl: Kolenda Ł. (7), Paliukenas (6), Olejniczak (16), Moten (14), Gruszecki (7) oraz Ziółkowski, Haws (14), Pułkotycki, Kolenda M. (3), Leończyk (10), Klawa i Rompa (2)
Śląsk: Stewart (8), Keller (3), Jovanović (9), Gabiński (2), Ramljak (13) oraz Gibson (8), Gordon (4), Dziewa (6), Szlachetka (7), Tomczak i Żeleźniak