Strona Główna > Aktualności > EBL: Szczecinianie pokonali Legię i przedłużyli rywalizację

EBL: Szczecinianie pokonali Legię i przedłużyli rywalizację

Koszykarze Kinga Szczecin pokonali w trzecim meczu ćwierćfinałowym warszawską Legię i przedłużyli rywalizację o awans do półfinału. Szczecinianie świetnie rozegrali pierwszą połowę meczu i na przerwę schodzili z 17 punktami przewagi. Legia odrobiła część strat w trzeciej kwarcie, ale nie była w stanie dogonić drużyny Jesusa Ramireza. Czwarty mecz odbędzie się w czwartek również w Szczecinie.

Początek spotkania był lepszy dla gospodarzy, którzy po trafieniach Macieja Lampego mieli siedem punktów przewagi. Legia odpowiadała oczywiście trafieniami Lestera Medforda oraz Jakuba Karolaka i jeszcze się zbliżała. King grał jednak z wielką energią i nie pozwalał rywalom na zbyt wiele. Po 10 minutach i rzutach wolnych Mateusza Bartosza było 23:15.

W drugiej kwarcie szczecinianie grali konsekwentnie, a dzięki akcji Jakuba Schenka uciekali na 16 punktów. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się jeszcze reagować, w czym pomagał Walerij Lichodiej. Ciągle aktywny był Lampe, a przyjezdni nie byli w stanie znaleźć na niego sposobu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:34.

W trzeciej kwarcie zespół z Warszawy wziął się za realne odrabianie strat. Legia rozpoczęła od rewelacyjnej serii 18:2 i po trójce Jamela Morrisa przegrywała już zaledwie punktem. Przewagę zespołu trenera Jesusa Ramireza utrzymywał swoimi akcjami świetny Cleveland Melvin, a ważny rzut z dystansu dołożył także Jakub Schenk. Ostatecznie po 30 minutach było 65:59. Goście nie zamierzali się poddawać – po trójce Lichodieja przegrywali zaledwie trzema punktami. Szybko odpowiadali na to podobnymi rzutami Brown oraz Wilczek, a dzięki zagraniu Lampego różnica wynosiła już dziewięć punktów. Legia znowu walczyła i po trafieniu Karolaka zbliżyła się ponownie na punkt! W ważnych momentach King mógł liczyć na Schenka i ostatecznie wygrał 88:81.

Najlepszym graczem gospodarzy był Tookie Brown z 18 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości najlepszy był Jamel Morris z 20 punktami.

King Szczecin – Legia Warszawa 88:81
(23:15, 28:19, 14:25, 23:22)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Legii

King: Brown (18), Zębski (3), Fakuade (5), Lampe (13), Purvis (5) oraz Melvin (13), Wilczek (14), Czerlonko (2), Bartosz (4) i Schenk (11)
Legia: Karolak (15), Medford (12), Lichodiej (17), Morris (20), Wyka (3) oraz Neal (12), Kulka (2), Linowski, Kamiński i Watson