Strona Główna > Aktualności > EBL: Świetna końcówka Trefla Sopot we Włocławku, Anwil na łopatkach

EBL: Świetna końcówka Trefla Sopot we Włocławku, Anwil na łopatkach

Trefl Sopot rozegrał niesamowitą czwartą kwartę i ostatecznie pokonał w Hali Mistrzów Anwil Włocławek 89:74 w jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. To już druga porażka podopiecznych trenera Dejana Mihevca w tym sezonie. Koszykarze Trefla po trzech kolejkach mają na swoim koncie dwie wygrane i jedną porażkę.

Początek spotkania należał do gości, którzy dobrze wykorzystywali Dominika Olejniczaka oraz Pawła Leończyka i prowadzili 9:5. Anwil odrabiał straty trójkami Przemysława Zamojskiego – po jego kolejnym trafieniu nie tylko odrobił straty, ale i zdobył minimalną przewagę! Rzuty z dystansu T.J. Hawsa oraz Karola Gruszeckiego ustawiły wynik po 10 minutach na 26:24 dla sopocian.

W drugiej kwarcie seria 10:0 ekipy trenera Dejana Mihevca pozwoliła na przejęcie inicjatywy. Po późniejszej trójce Garlona Greene’a Anwil prowadził już nawet 12 punktami. Straty odrabiali Paweł Leończyk i Łukasz Kolenda, chociaż różnica była już spora. Ostatecznie po pierwszej połowie włocławianie wygrywali 45:41.

W trzeciej kwarcie z dystansu rzucał Deishuan Booker, a po wsadzie w kontrze Greene’a przewaga gospodarzy wzrosła ponownie do 10 punktów. Mocny nacisk Martynasa Paliukenasa na Andrzeja Plutę spowodował straty tego drugiego, a dobrze to wykorzystał Darious Moten. Amerykanin zbliżył swój zespół na cztery punkty. Później akcję 2+1 dołożył Haws, co sprawiło, że Anwil prowadził po 30 minutach tylko 63:62. Haws zaraz na początku kolejnej części meczu trafił trójkę i dał przewagę Treflowi. Po kilku minutach kolejny rzut tego zawodnika zwiększył przewagę aż do 10 punktów. I to nie był koniec świetnej ofensywy zespołu trenera Marcina Stefańskiego – trójka Motena zwiększyła prowadzenie aż do 17 punktów! Tego gospodarze nie byli w stanie odrobić – sopocianie zwyciężyli 89:74.

Najlepszym zawodnikiem gości był Paweł Leończyk z 19 punktami i 8 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Deishuan Booker z 15 punktami i 6 asystami.

Anwil Włocławek – Trefl Sopot 74:89
(24:26, 21:15, 18:21, 11:27)

Anwil: Booker (15), Green (9), Sulima (2), Zamojski (14), Radić (8) oraz Pluta (4), Tomaszewski, Lichodiej (10), Bogucki (3), Bussey (6) i Mielczarek (3)
Trefl: Kolenda Ł. (12), Olejniczak (10), Kolenda M. (8), Leończyk (19), Gruszecki (11) oraz Pauliukenas (2), Haws (14), Kowalenko, Pułkotycki (2), Moten (11) i Rompa