Strona Główna > Aktualności > EBL: Start wygrał w Szczecinie i goni Kinga w tabeli

EBL: Start wygrał w Szczecinie i goni Kinga w tabeli

Pszczółka Start Lublin pokonał na wyjeździe Kinga Szczecin i zdobył ważne punkty do ligowej tabeli. Koszykarze z Lublina wygrali spotkanie 78:70 i do szczecinian tracą obecnie tylko punkt. Mają też o jeden rozegrany mecz mniej.

Obie drużyny w pierwszych chwilach meczu postawiły na rzuty za trzy, jednak długi czas nie potrafiły zdobyć w ten sposób punktów. Po stronie Kinga rzucali przede wszystkim Schenk i Melvin i to punkty tego drugiego pozwoliły szczecinianom prowadzić 4:2.  Zespół z Lublina cały czas starał się odpowiadać dobrymi akcjami, dobrze grał Łączyński, a po próbie Borkowskiego goście przejęli prowadzenie (8:7). W kolejnej akcji Schenk zmienił od razu jednak sytuację na tablicy wyników, Zębski dołożył trójkę i King prowadził 12:8. Cały czas obie drużyny, a zwłaszcza przyjezdni atak opierali na rzutach za trzy, jednak nie przynosiły one skutku. Szczecinianie wykorzystywali swoje akcje po przechwytach i w drugą połowę kwarty weszli przy prowadzeniu 16:10. Im bliżej jej końca, tym coraz więcej prób było nieudanych, natomiast rzuty wolne Dorseya-Walkera zbliżyli gości na 16:18. Ostatnie punkty zdobył jednak Brown, a gospodarze wygrali tę część meczu 20:16.

Start już od początku naciskał. Za trzy trafił Łączyński minimalizując straty. King odpowiedział kilkoma udanymi akcjami, ale lublinianie po akcjach Searcay’a i Borowskiego znowu zbliżyli się z wynikiem. (28:29). King skutecznie jednak odpracowywał to, atakował coraz częściej, zaliczając też udane zbiórki w ataku i w obronie, a po skutecznym lay-upie Ware’a miał siedem punktów przewagi (35:28).  Przyjezdni nie składali broni, od razu trójką odpowiedział Jeszke, Franke wykorzystał dwa rzuty wolne, a Davis ciekawym rzutem wyrównał stan na 35:35.  Drużyny grały blisko siebie już do samego końca, na zamkniecie pierwszej połowy obie drużyny dość niecelnie spisywały się w ataku, a na przerwę zespoły zeszły po nieudanej próbie za trzy Łączyńskiego.

Franke rozpoczął starcie po przerwie  z wysokiego „c”, a jego punkty dały lublinianom prowadzenie 44:39. Punkty dołożył też Borowski, ale to ten pierwszy grał pierwsze skrzypce w zespole (48:42). W międzyczasie King odpowiedział jedynie trójką Melvina. Następnie obie drużyny zaliczyły dłuższy okres bez punktów. Sporo zbiórek w obronie, bloków, a także nieudanych prób rzutowych zakończyły punkty Dziemby. Wtedy też King zaczął odrabiać straty. Wsad zaliczył Lampe, a dobre akcje dołożył też Wilczek i goście prowadzili już tylko punktem (50:49). Natomiast, gdy dwukrotnie rzuty wolne wykorzystał Schenk, minimalną przewagę mieli gospodarze. Ci jednak nie wykorzystali dwóch ważnych akcji, a na koniec kwarty za trzy trafił Jeszke. Wyrównać po 55 zdołał jeszcze Brown i takim wynikiem zakończyła się ta odsłona.

Obie ekipy często atakowały i oddawały rzuty na kosz rywali. W tym wszystkim jednak tylko Lampe trafił za trzy. Następnie dwa punkty na konto Startu dołożył Searcy, ale następnie prób za trzy nie wykorzystali Jeszke i Wilczek. Lampe i Szymański zaliczyli też straty,  a wynik się nie zmieniał.  Dopiero od połowy kwarty coraz częściej zaczęli punktować goście, a trójka Dorsaya-Walkera dała im prowadzenie 63:60. Gdy za trzy trafił też Davis, Start prowadził 68:62 . Lublinianie pewnie zmierzali do wygranej w tym spotkanie. Choć gospodarze starali się odpowiadać celnymi trafieniami, to po ich stronie było ich zdecydowanie mniej. W samej końcówce Start postawił na grę taktyczną i m.in. Dorsey-Walker wykorzystał cztery rzuty wolne.

King Szczecin – Pszczółka Start Lublin 70:78
(20:16, 19:23, 16:16, 15:23)

King: Wilczek (5), Fakuade (9), Schenk (6), Ware (8), Lampe (12) oraz Melvin (7), Zębski (7), Brown (6), Bartosz (4) i Thomaa (6)
Start: Davis (13), Łączyński (5), Borowski (9), Dorsey-Walker (12), Searcy (19) oraz Franke (12), Szymański, Jeszke (6) i Dziemba (2)