Strona Główna > Aktualności > EBL: Start pokonał torunian, druga porażka Twardych Pierników

EBL: Start pokonał torunian, druga porażka Twardych Pierników

W rozegranym awansem meczu 13. kolejki Energi Basket Ligi w Lublinie Start zmierzyłsię z Polskim Cukrem Toruń. Po pierwszej połowie to lublinianie mieli pięciopunktową przewagę, jednak w trzeciej kwarcie przyjezdni odrobili część strat. W ostatnich dziesięciu minutach lepiej zaprezentowali się podopieczni trenera Davida Dedka i to oni mogli cieszyć się z pierwszej ligowej wygranej. Torunianie musieli przełknąć gorycz drugiej porażki.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż po akcji wykończonej przez Aarona Cela to goście byli na prowadzeniu. W ataku świetny był jednak Kacper Borowski, a później doskonale uaktywnił się również Sherron Dorsey-Walker. Pszczółka Start wykorzystywała szerszy skład, a dzięki trafieniu Armaniego Moore’a po 10 minutach było 21:16.

W drugiej kwarcie ważną trójkę rzucił Damian Jeszke, a po akcji 2+1 Moore’a przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Głównie dzięki Damianowi Kuligowi Polski Cukier był w stanie nawiązać jeszcze rywalizację i odrobić dużą część strat. W końcówce dobry fragment zanotował jednak Mateusz Dziemba i po pierwszej połowie było 36:31.

W trzeciej kwarcie kolejne trafienia Kuliga i Diduszki sprawiały, że drużyna trenera Jarosława Zawadki wychodziła nawet na prowadzenie! Martins Laksa zaczął jednak w końcu rzucać z dystansu i dzięki temu Pszczółka Start błyskawicznie przejmowała inicjatywę. Podobną bronią odpowiadał Obie Trotter, ale ostatecznie po 30 minutach to lublinianie prowadzili 54:52. Moore i Laksa brali sprawy w swoje ręce na początku czwartej kwarty, a ich zespół ponownie budował przewagę. Polski Cukier starał się być blisko, ale widać było, że rywale kontrolują wydarzenia na parkiecie. Akcja Dorsey-Walkera dawała ekipie Davida Dedka 10 punktów prowadzenia. Ostatecznie zespół z Lublina zwyciężył 82:73.

Najlepszym graczem gospodarzy był Sherron Dorsey-Walker z 24 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 19 punktów dla gości rzucili Damian Kulig i Bartosz Diduszko.

Pszczółka Start Lublin – Polski Cukier Toruń 82:73
(21:16, 15:15, 18:21, 28:21)

Start: Dorsey-Walker (24), Medford, Borowski (10), Szymański, Laksa (17) oraz Jeszke (3), Dziemba (13), Gospodarek, Pelczar (2) i Moore (13)
Polski Cukier: Cel (17), Samsonowicz (3), Trotter (10), Diduszko (19), Kulig (19) oraz Wieluński (3), Kondraciuk i Perka (2)