Strona Główna > Aktualności > EBL: Start długo przegrywał, ale ostatecznie pokonał zespół Śląska Wrocław

EBL: Start długo przegrywał, ale ostatecznie pokonał zespół Śląska Wrocław

Koszykarze Śląska Wrocław wracający do gry po kwarantannie bardzo dobrze rozpoczęli mecz w Lublinie i do przerwy prowadzili z uczestnikiem Ligi Mistrzów różnicą 8 punktów. Lublinianie odrobili tę stratę w trzeciej kwarcie i przez ostatnie 10 minut trwała zażarta walka o wygraną w tym spotkaniu. Ostatecznie końcówkę lepiej rozegrali podopieczni trenera Davida Dedka i to oni mogli cieszyć się szóstego ligowego zwycięstwa w tym sezonie.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w ten mecz – kolejne trafienia Lestera Medforda oraz Kacpra Borowskiego sprawiły, że mieli już siedem punktów przewagi. WKS Śląsk grał jednak spokojnie i powoli odrabiał straty – po chwili i trójce Strahinji Jovanovicia wychodził już na prowadzenie. Ostatecznie dzięki akcji Akosa Kellera goście po 10 minutach byli minimalnie lepsi – 16:15.

W drugiej kwarcie obie drużyny nadal nie zachwycały skutecznością, ale po rzucie z dystansu Michała Gabińskiego to przyjezdni mieli siedem punktów przewagi. Pszczółka Start wymuszała faule i dzięki temu starała się być w grze. Później niemoc gospodarzy w trójkach przełamał Armani Moore – tracili już tylko pięć punktów. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie wrocławianie wygrywali 40:32.

W trzeciej kwarcie nadal świetny był Strahinja Jovanović, a kolejne trójki trafiali także Ivan Ramljak oraz Elijah Stewart. Po rzucie Amerykanina przewaga zespołu trenera OIivera Vidina wynosiła już 14 punktów. Pszczółka Start błyskawicznie odpowiedziała na to serią 13:0 i po kolejnej akcji Martinsa Laksy przegrywała tylko punktem! Po 30 minutach było 57:58. W następnej części spotkania do remisu doprowadził Damian Jeszke. Później ten sam zawodnik dawał lublinianom prowadzenie. Mecz był niesamowicie zacięty, a drużyna mająca przewagę zmieniała się dosłownie co rzut. W końcówce kluczową akcję wykończył Laksa. Później dołożył jeszcze rzuty wolne, a Pszczółka Start zwyciężyła 79:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Martins Laksa z 20 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Strahinja Jovanović – zdobył 29 punktów, 6 zbiórek i 7 asyst.

Pszczółka Start Lublin – WKS Śląsk Wrocław 79:76
(15:16, 17:24, 25:18, 22:18)

Start: Dorsey-Walker (6), Medford (8), Borowski (6), Szymański, Laksa (20) oraz Jeszke (11), Dziemba (9), Pelczar, Sharma (11) i Moore (8)
Śląsk: Stewart (11), Dziewa (5), Jovanović (29), Gabiński (3), Ramljak (16) oraz Musiał (2), Keller (8) i Gordon (2)