Strona Główna > Aktualności > EBL: Stal odmieniona po przerwie wygrała w Dąbrowie Górniczej

EBL: Stal odmieniona po przerwie wygrała w Dąbrowie Górniczej

Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski mieli spore problemy w pierwszej połowie meczu w Dąbrowie Górniczej. MKS schodząc na przerwę dość niespodziewanie prowadził z faworyzowanym liderem  53:49, ale na drugą połowę ostrowianie wyszli całkiem odmienieni. Kolejne 10 minut wygrali 31:19 i już do końca nie dali sobie odebrać wygranej, rzucając rywalom 100 punktów. 23 z nich zdobył Chris Smith, 21 – James Florence.

Na początku spotkania MKS grał z dużą energią, a dzięki trójkom Elijah Wilsona oraz Michała Nowakowskiego uciekał na pięć punktów. Josip Sobin oraz Jakub Garbacz sprawiali jednak, że przyjezdni ciągle byli bardzo blisko. Do remisu doprowadził po kilku chwilach rzutem z dystansu Chris Smith. Kolejne trafienie Wilsona ustawiło wynik po 10 minutach na 26:23.

Drugą kwartę dąbrowianie rozpoczęli od… trójek – tym razem w wykonaniu Milivoje Mijovicia oraz Vytenisa Cizauskasa. Aktywny był jednak James Florence, a ciągle dobrze prezentował się Sobin – dzięki temu Arged BMSlam Stal nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Rzuty Wilsona oraz Mazurczaka sprawiały, że pierwsza połowa zakończyła się pozytywnym wynikiem dla gospodarzy – 53:49.

Trzecią kwartę ekipa trenera Igora Milicicia rozpoczęła od małej serii 5:0 i dzięki temu wychodziła na prowadzenie. Obie drużyny ciągle pokazywały dobrą jakość w ofensywie, a spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Później trójki zaczął trafiać James Florence – goście tym samym uciekali nawet na siedem punktów. Po 30 minutach było 80:72 dla ostrowian. W kolejnej części meczu zryw Wilsona dawał jeszcze nadzieję zespołowi trenera Alessandro Magro. Arged BMSlam Stal odpowiedziała na to serią 10:0 i po rzutach wolnych Marka Ogdena miała już nawet 15 punktów przewagi. Po tym świetnym fragmencie przeciwników MKS nie był już w stanie nawiązać rywalizacji. Ostatecznie drużyna z Ostrowa Wlkp. zwyciężyła 100:93.

Najlepszym zawodnikiem gości był Chris Smith z 23 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Elijah Wilson z 23 punktami.

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSLAM Stal Ostrów Wlkp. 93:100
(26:23, 27:26, 19:31, 21:20)

MKS: Rhett (!3), Moore (9), Mazurczak (9), Wilson (23), Nowakowski (13) oraz Piechowicz (4), Mijović (10), Motylewski, Ćiżauskas (9) i Kroczak (3)
Stal: Andersson (10), Kell (6), Sobin (12), Garbacz (7), Smith (23) oraz Florence (21), Wojciechowski (1), Pławucki, Mokros (4), Kucharek (2) i Ogden (14)