Strona Główna > Aktualności > EBL: Stal bezradna we własnej hali, przegrała z Astorią

EBL: Stal bezradna we własnej hali, przegrała z Astorią

Koszykarze Stali świetnie rozpoczęli mecz z Astorią, wygrywając pierwszą kwartę różnicą 10 punktów. Bydgoszczanie się tym nie przejęli i jeszcze przed przerwą odrobili straty, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie. W trzeciej kwarcie przyjezdni rozbili gospodarzy, którzy już nie potrafili ich dogonić. Tym samym podopieczni trenera Artura Gronka sprawili sporą niespodziankę, pokonując faworyta na swoim terenie i zapisując na koncie szóstą wygraną w tym sezonie (6-7).

Mecz otworzył celnym rzutem za trzy punkty Garbacz. Po nim inicjatywę próbowali przejąć goście, jednak kolejnych swoich prób sukcesem nie mogli zakończyć Chyliński i Sanders. Astoria trafiła dopiero za szóstym razem, a punkty zdobył Frąckiewicz. Rywale zaczęli coraz mocniej odjeżdżać z wynikiem, wszystko za sprawą udanych przechwytów, które dawały szanse w kontrach (10:2). Bydgoszczanie odpowiadali pojedynczymi akcjami, głównie Frąckiewicza. W zespole z Ostrowa Wlkp. często punktował Garbacz (15:7; 21:10). W końcówce kwarty drużyny zagrały bardziej ofensywniej, kończąc ją kilkoma trafieniami, choć wszystko toczyło się przy niezagrożonym prowadzeniu Stali.

Pierwsze akcje kolejnej części meczu należały do przyjezdnych, w których szeregach punktowali Chyliński i Loncar, powoli odrabiając straty (21:27). Gdy kolejne punkty dwoma wsadami dołożył Nizioł, a następnie kontrę wykorzystał Loncar, Astoria zbliżyła się na 27:28. Miejscowi byli w odwrocie, często faulowali, grali nieskutecznie, nie wykorzystywali też chociażby rzutów wolnych. Na zmianę wyniku nie trzeba było długo czekać. Prowadzenie bydgoszczanom dał rzut za trzy punkty Chylińskiego, a podwyższyła je próba Loncara (34:31). W kolejnych minutach drużyny nie rzucały za często, ale trochę odblokowała się Stal, wyrównując po rzucie Sobina (40:40). Wtedy trójką odpowiedział Gabrić i Astoria nie dała się już dogonić w tej połowie.

Goście kontynuowali dobrą grę także po przerwie, a kwartę numer trzy otworzył trójką Chyliński. Po drugiej stronie starali się jak mogli Garbacz i Sobin, ale po ich punktach przyszło małe załamanie. Stal faulowała, natomiast rywale wyprowadzali nieskuteczne akcje. W wyniku tego to gospodarze wyrównali po 48. Natomiast wystarczyła chwila i trzy punkty Greena, by ekipa z Ostrowa Wlkp. objęła prowadzenie (51:50). Wyrównana gra nie trwała długo. W kolejnych akcjach obie drużyny spuściły z tonu i nie mogły trafić do kosza. Niemoc pierwszy przełamał Sanders, a Astoria dzięki jego rzutom za trzy i dwa punkty odskoczyła na 61:53. Serię niecelnych prób po stronie miejscowych przełamał Smith, ale niedługo później Nizioł rzutem za trzy zwiększył dystans na korzyść swojego zespołu (64:54). Przewaga Astorii była wyraźna już do samego końca.

Bydgoszczanie rozpoczęli kolejną bardzo ofensywnie, a za trzy punktował Sanders (73:53). W kolejnych minutach Stal próbowała wyprowadzić skuteczne akcje, ale były one co rusz przerywane przez rywali. Miejscowi nie mieli nawet zbyt wielu okazji do rzutów. Gdy te się pojawiły, wykorzystali je Garbacz i Sobin. Astoria nie odpuszczała, a w jej szeregach dobrze spisywał się nadal Nizioł, po którego rzucie zza linii 6,75m goście prowadzili 80:62. Przyjezdni wykorzystali też kolejne trójki Chylińskiego i Gabricia. Stal próbowała odpowiadać, ale nie była aż tak skuteczna. Po punktach Garbacza przegrywała 72:86. Do końca spotkania już tylko bydgoszczanie powiększali swój dorobek, jednak przewaga gości wystarczyła, by to koszykarze z Bydgoszczy triumfowali w całym starciu.

Arged BMSLAM Stal Ostrów Wlkp. – Enea Astoria Bydgoszcz 78:86
(27:17, 15:26, 15:27, 21:16)

Stal: Green (7), Mokros (3), Sobin (14), Garbacz (30), Smith (13) oraz Pławucki (2), Ryżek (2), Dymała (4) i King (3)
Astoria: Sanders (21), Chyliński (12), Frąckiewicz (6), Nizioł (13), Gabrić (13) oraz Szyttenholm, Aleksandrowicz (4), Krasuski (2), Sobkowiak i Loncar (15)