Strona Główna > Aktualności > EBL: Spójnia lepsza od ostatniej w tabeli Polpharmy

EBL: Spójnia lepsza od ostatniej w tabeli Polpharmy

Koszykarze Spójni Stargard podejmowali w swojej hali ostatnią w tabeli Polpharmę Starogard Gdański i zapisali na swoim koncie zwycięstwo. Gospodarze w pierwszej połowie spotkania wypracowali przewagę, która wystarczyła do końcowej wygranej. W dwóch ostatnich kwartach gra się wyrównała z delikatnym wskazaniem na gości, którzy nie zdołali doprowadzić chociażby do dogrywki.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, do kosza trafiali bowiem Kostrzewski i Śnieg (11:4). Goście po dwóch udanych próbach Furstingera zaliczyli serię strat i nieudanych rzutów. Przerwał ją dopiero rzutem za trzy Haney, który niedługo później powtórzył zagranie. Cały czas po drugiej stronie boiska aktywny był Kostrzewski i po jego punktach Spójnia prowadziła 19:10. Po serii obustronnych fauli dystans zwiększył Młynarski. W końcówce drużyny zwolniły, a kwarta zakończyła się nieudaną próbą z dystansu Haneya.

Na początku kolejnej części meczu gra toczyła się głównie w środku boiska, a drużyny rzadko dochodziły do pozycji rzutowych. Celne próby zaliczyli Cowels oraz Allen, a następnie ponownie oglądano serię nieudanych zagrań obu ekip. Cały czas Spójnia kontrolowała sytuację na boisku, a punkty Gudula (2) i Kostrzewskiego (3) pozwoliły jej prowadzić 34:18. Cały czas, tak jak rywale, drużyna ze Stargardu miała jednak problemy z celnością. W drugiej połowie kwarty przyjezdni zaczęli grać ofensywniej, ale punkty zdobył wtedy tylko raz Furstinger – jeden z rzutu wolnego. Niecelnych prób było coraz więcej. Podobnie było po stronie gospodarzy, u których cztery podejścia okazały się nieudane. Nie pomagała dobra gra w obronie.

Po przerwie sytuacja była coraz korzystniejsza dla gospodarzy. Kostrzewski, Cowels i Steel dołożyli kolejne punkty do prowadzenia, a jedno udane zagranie za trzy punkty Haneya – to było za mało, jeśli chodzi o grę rywali. Spójnia odskoczyła na  53:28… i trochę odpuściła. Do głosu doszli przyjezdni, którzy powoli zaczęli dokładać kolejne punkty. Zaktywizowali się zwłaszcza w drugiej połowie, po serii rzutów oraz próbie za trzy Haneya zbliżając się do rywali na 41:56. Koszykarze Spójni nie spieszyli się, ale też nie grali już tak skutecznie. Kontrolowali jednak wszystko, a także wynik, który był nadal dla nich korzystny.

Drużyna gości po chwili oddechu wróciła na boisko mocno zmotywowana i od razu ruszyła do walki, w krótkim czasie oddając trzy celne rzuty. Przewaga Spójni zmniejszyła się (59:51), ale tylko na kilka chwil. Dwie nietrafione trójki Washingtona i Allena trochę wpłynęły na aktywność Polpharmy, a do głosu doszli przeciwnicy. Punkty zdobywali Śnieg i Tarrant, a miejscowi prowadzili po ich akcjach 65:53. Utrzymali też tę przewagę do końca, mimo że do ostatniej syreny drużyna gości dołożyła jeszcze kilka udanych prób.

PGE Spójnia Stargard – Polpharma Starogard Gdański 71:60
(26:15, 17:10, 15:20, 13:15)

Spójnia: Tarrant (7), Śnieg (12), Steele (12), Cowels (12), Kostrzewski (19) oraz Walczak, Siewruk. Gudul i Młynarski
Polpharma: Washington (4), Haney (15), Allen (14), Kowalczyk (7), Olisemeka (7) oraz Furstinger (9), Jarecki (4) i Walda