Strona Główna > Aktualności > EBL: Śląsk pokonał Arkę Gdynia po dogrywce

EBL: Śląsk pokonał Arkę Gdynia po dogrywce

Po pierwszej kwarcie meczu z Arką Gdynia koszykarze Śląska prowadzili różnicą 14 punktów, jednak niemal całąprzewagę stracili jeszcze przed przerwą. Druga połowa spotkania była o wiele bardziej wyrównana, a zawodnicy z Gdyni w ostatniej minucie doprowadzili do dogrywki. W niej byli już jednak bezradni i nie zdobyli żądnego punktu, tracąc przy tym 11, dzięki czemu wrocławianie zanotowali trzecią wygraną w tym sezonie.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:2, ale szybką serią 7:0 odpowiedzieli na to koszykarze z Gdyni. Na reakcję rywali – i dziewięć punktów z rzędu bez odpowiedzi – nie trzeba było długo czekać. WKS Śląsk przejmował inicjatywę – pomagali w tym Elijah Stewart i Garrett Nevels. Po trójce Ivana Ramljaka wrocławianie po 10 minutach prowadzili 24:10.

W drugiej kwarcie trójkami starali się na to odpowiadać Krzysztof Szubarga i Bartłomiej Wołoszyn. Po kolejnej serii – 11:0 – Asseco Arka przegrywała już tylko trzema punktami. Później do remisu doprowadził Szubarga, a przewagę zespołowi trenera Przemysława Frasunkiewicza dał Witliński. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało – dzięki akcji Strahinji Jovanovicia po pierwszej połowie lepsi byli gospodarze – 42:40.

W trzeciej kwarcie WKS Śląsk uciekał na sześć punktów m.in. dzięki trójce Aleksandra Dziewy, ale goście ciągle byli bardzo blisko. Straty odrabiali Adam Hrycaniuk i Przemysław Żołnierewicz, ale swoje robił też Jovanović. Ostatecznie akcja Krzysztofa Szubargi zbliżyła gdynian do stanu 60:62 po 30 minutach. Nevels oraz Ramljak na początku kolejnej części meczu dawali trochę spokoju ekipie trenera Olivera Vidina. Jak się okazało – tylko na chwilę. Po późniejszej trójce Wołoszyna na prowadzeniu była Asseco Arka. Do samego końca mecz był zacięty i emocjonujący. Swoje sytuacje na zwycięstwo miały obie drużyny, ale nie potrafiły oddać rzutu. Po 40 minutach był remis – po 74.

Dogrywkę WKS Śląsk rozpoczął od serii 9:0 i zaczął kontrolować sytuację – punkty zdobywali głównie Ramljak i Nevels. Goście nie mieli już sił i skuteczności na gonienie tego wyniku. Asseco Arka w doliczonym czasie gry ostatecznie nie zdobyła żadnego punktu, a wrocławianie zwyciężyli 85:74. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Garrett Nevels z 25 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami. Po 17 punktów dla gości zdobyli Przemysław Żołnierewicz i Bartłomiej Wołoszyn.

Śląsk Wrocław – Asseco Arka Gdynia 85:74
(24:10, 18:30, 20:20, 12:14, 11:0)

Śląsk: Keller (3), Nevels (25), Jovanović (19), Gabiński (5), Ramljak (20) oraz Stewart (6), Musiał, Gordon, Wójcik, Dziewa (5) i Zagórski (2)
Arka: Szubarga (13), Dylewicz (2), Czerlonko, Żołnierewicz (17), Hrycaniuk (8) oraz Kaszowski (6), Pluta, Malczyk (1), Wołoszyn (17), Witliński (1) i Kowalczyk