Strona Główna > Aktualności > EBL: Słaby mecz Startu, Stal pewnie wygrała w Lublinie

EBL: Słaby mecz Startu, Stal pewnie wygrała w Lublinie

Nie wyszedł koszykarzom Startu Lublin pierwszy mecz w nowym roku. Lublinianie we własnej hali przegrali bardzo wyraźnie ze Stalą Ostrów Wielkopolski, która od samego początku do końca kontrolowała wydarzenia na boisku. Po dość wyrównanej pierwszej kwarcie podopieczni trenera Igora Milicicia konsekwentnie budowali swoją przewagę i skończyli mecz mając na koncie 20 punktów więcej niż gospodarze. Stal, podobnie jak i Start, ma na swoim koncie 13 zwycięstw w tym sezonie.

Jakub Garbacz fenomenalnie rozpoczął ten mecz i dzięki jego trafieniom Arged BMSlam Stal prowadziła 7:1. Gospodarze szybko wrócili do gry, a do remisu doprowadzał Damian Jeszke. Przyjezdni ponownie odskakiwali, ale Sherron Dorsey-Walker znowu potrafił wyrównać stan rywalizacji. Ostatecznie akcja Jarosława Mokrosa dała gościom prowadzenie 17:15 po 10 minutach.

Drugą kwartę ostrowianie rozpoczęli od serii 8:0 i po trójce Chrisa Smitha mieli już 10 punktów przewagi. Tempo było wysokie, a to działało na korzyść zespołu trenera Igora Milicicia. Lublinianie starali się reagować, ale nie zaliczyli znaczącego zrywu, w dodatku mieli problemy w rzutach z dystansu. Trafienie Smitha ustawiło wynik po pierwszej połowie na 40:29.

W kolejnej części meczu po akcjach wykończonych przez Greena i Moore’a przyjezdni uciekali nawet na 15 punktów. Pojedyncze trafienia Martinsa Laksy i Kacpra Borowskiego nie pozwalały na efektywne odrabianie strat. To Stal kontrolowała wydarzenia na parkiecie, rozszerzając rotację o graczy, którzy wcześniej nie dostawali szans. Po 30 minutach było już 62:46. W czwartej niewiele się zmieniło. Pszczółka Start musiała już radzić sobie bez trenera Davida Dedka, który opuścił boisko po faulach technicznych. Po trójce Carla Lindboma przewaga gości wzrosła do 18 punktów, a tego zespół z Lublina nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 82:62.

Najlepszym graczem gości był Jakub Garbacz z 27 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy 16 punktów i 6 zbiórek zanotował Martins Laksa.

Pszczółka Start Lublin – Arged BMSLAM Stal Ostrów Wlkp. 62:82
(15:17, 14:23, 17:22, 16:20)

Start: Franke, Łączyński (4), Borowski (8), Szymański (8), Laksa (16) oraz Jeszke (10), Dziemba (8), Dorsey-Walker (8) i Pelczar
Stal: Mokros (4), Sobin (5), Garbacz (27), Smith (26), Moore (10) oraz Green (7), Lindbom (3), Ryżek, King i Wojciechowski