Strona Główna > Aktualności > EBL: Pszczólka wygrała zgodnie z planem

EBL: Pszczólka wygrała zgodnie z planem

Koszykarze Pszczółki Start Lublin byli faworytem spotkania z HydroTruckiem Radom i z tej roli wywiązali się bardzo dobrze. Lublinianie prowadzili od początku do końca meczu i w zasadzie nawet przez chwilę ich zwycięstwo  nie podlegało wątpliwości. Wszystko to zasługa pierwszej kwarty meczu, w której gospodarze zbudowali sobie dziesięciopunktową przewagę i później jej konsekwentnie pilnowali.

Gospodarze na początku mogli liczyć na trójki Martinsa Laksy i Yannicka Franke, przez co prowadzili 8:2. Filip Zegzuła oraz Jabarie Hinds sprawiali, że HydroTruck po chwili był już bardzo blisko. Pod koszami niezwykłą aktywnością wykazywał się Kacper Borowski, ale rywale ciągle skutecznie odpowiadali. Ostatecznie po trafieniu z dystansu Franke po 10 minutach było jednak aż 29:19.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały problemy ze skutecznością, co oznaczało, że mecz już nie był aż tak ofensywny. Sytuację cały czas starał się zmieniać Hinds i rzeczywiście po części odrabiał straty. Kolejne akcje Dziemby i Laksy dawały jednak lublinianom sporo spokoju. Dzięki trafieniu Kamila Łączyńskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:35.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 5:0 i powoli kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Jabarie Hinds dwoił się i troił, ale to ciągle było zdecydowanie za mało na przeciwników. Później do ataku włączył się Roberts Stumbris, a ekipa trenera Roberta Witki przegrywała już tylko pięcioma punktami. Dzięki akcji Kacpra Borowskiego lublinianie po 30 minutach prowadzili 66:57. W kolejnej części meczu Pszczółka Start zanotowała serię 9:0 i po trafieniu Mateusza Dziemby miała nawet 15 punktów przewagi. Tego HydroTruck nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie zespół trenera Davida Dedka zwyciężył 86:78.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Yannick Franke, który rzucił 24 punkty. W ekipie gości wyróżniał się Jabarie Hinds z 24 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami.

Pszczółka Start Lublin – HydroTruck Radom 86:78
(29:19, 17:16, 20:22, 20:21)

Start: Franke (24), Łączyński (10), Borowski (7), Szymański (8), Laksa (21) oraz Jeszke (2), Dziemba (9), Pelczar, Davis (5), Obarek, Pszczoła
HydroTruck: Ostojić (10), Stumbris (11), Zegzuła (8), Prahl (4), Hinds (24) oraz Griffin (15), Piechowicz (2), Wall (2), Lewandowski (2)