Strona Główna > Aktualności > EBL: Poziom rozczarował, w drugim meczu finałowym lepsza Stal

EBL: Poziom rozczarował, w drugim meczu finałowym lepsza Stal

W drugim meczu finałowym Energa Basket Ligi początek znów należał do koszykarzy Stali. Tym razem zielonogórzanie odrobili straty jeszcze w drugiej kwarcie, jednak znów pozwolili odskoczyć rywalom. Podopieczni trenera Milicicia po przerwie powiększyli swoją przewagę do 16 punktów i nie oddali jej już do końca meczu. Niestety, fragmentami spotkanie rozczarowało, mnóstwo fauli, w tym niesportowych, niecelne rzuty i walka wręcz popsuły radość z oglądania finału.

Pierwsze punkty Arged BMSlam Stal zdobyła dopiero po czterech minutach, ale to nie był problem, ponieważ wynik w tym momencie to 3:3. Obie drużyny miały spore trudność z konstruowaniem ofensywy. To ostrowianie starali się przejąć inicjatywę, a dzięki trójce Jarosława Mokrosa uciekali na siedem punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 16:9.

Drugą kwartę Enea Zastal rozpoczął od małej serii 5:0 i po rzucie Rolandsa Freimanisa zdecydowanie zbliżyli się do rywali. Po późniejszej trójce Łukasza Koszarka był już remis. Podobne rzuty z dystansu Jakuba Garbacza ponownie zmieniały jednak sytuację. Teraz to ekipa trenera Igora Milicicia kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po rzucie wolnym Denzela Anderssona pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:31.

Dzięki trójkom Skylera Bowlina oraz Rolandsa Freimanisa zielonogórzanie zbliżyli się nawet na trzy punkty na początku trzeciej kwarty. Arged BMSlam Stal zareagowała na to rewelacyjną serią 10:0, co sprawiało, że ponownie miała sporo spokoju. Po późniejszych rzutach wolnych Jamesa Florence’a różnica wynosiła już 16 punktów. Ostatecznie dzięki trójce Anderssona po 30 minutach było 64:48. W kolejnej części spotkania, nawet gdy ekipa trenera Żana Tabaka zmniejszała straty, to szybkie trójki Florence’a i Garbacza pozwalały odetchnąć ekipie z Ostrowa Wielkopolskiego. Już do samego końca to właśnie ta drużyna całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 87:71.

Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 71:87
(9:16, 22:21, 17:27, 23:23)

stan rywalizacji play-off: 1:1

Zastal: Richard (8), Williams, Bowlin (7), Freimanis (9), Groselle (26) oraz Brembly (6), Berzins (8), Koszarek (7), Sulima i Put
Stal: Kell (17), Mokros (3), Sobin, Garbacz (18), Smith (16) oraz Florence (14), Andersson (11), Ogden (6), Ryżek (2) i Kucharek