Strona Główna > Aktualności > EBL: Polski Cukier przegrał w Szczecinie, to już trzecia porażka torunian

EBL: Polski Cukier przegrał w Szczecinie, to już trzecia porażka torunian

Mecz w Szczecinie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zbudowali sobie 10-punktową przewagę. Torunianie gonili przez całączwartą kwartę, w końcówce Aaron Cel próbował jeszcze rzutem za trzy punkty doprowadzić do dogrywki, ale nie trafił. King Szczecin wygrał 74:71 i ma już drugie zwycięstwo na swoim koncie. Twarde Pierniki rozpoczęły sezon od… trzech porażek z rzędu.

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, którzy mogli liczyć na przechwyty i skuteczne kontry Mateusza Zębskiego. Aaron Cel i Bartosz Diduszko starali się na to odpowiadać, ale nie było to dla nich łatwe. King starał się kontrolować sytuację, a po rzutach wolnych Dominika Wilczka było 19:13.

W drugiej kwarcie Polski Cukier po trójce Aleksandra Perki zbliżył się na zaledwie punkt, ale szczecinianie błyskawicznie odpowiadali, a spokój dawał m.in. Jakub Schenk. Po późniejszej akcji Clevelanda Melvina przewaga wzrosła do 11 punktów. Pierwsza połowa m.in. po trafieniach Wilczka i Łapety zakończyła się wynikiem 43:33.

Trzecia kwarta była raczej wyrównana, ale kolejne akcje kończone przez Łapetę i Schenka sprawiały, że to zespół Łukasza Bieli utrzymywał bezpieczną przewagę. W pewnym momencie torunianie zanotowali jednak serię 8:0 i po trójce Obiego Trottera zbliżyli się na sześć punktów. Ważą trójką odpowiedział jednak Schenk, a po 30 minutach było 61:53. Nawet gdy po rzutach Wieluńskiego i Kuliga goście ponownie zmniejszali straty, to bardzo szybko reagowali na to Wilczek oraz Schenk. Już do samego końca spotkanie wyglądało podobnie – to właśnie King kontrolował wydarzenia na parkiecie. W końcówce Aaron Cel i Obie Trotter mogli jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale to szczecinianie zwyciężyli 74:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Schenk z 17 punktami i 4 asystami. Aaron Cel zdobył dla gości 24 punkty, 8 zbiórek i 3 asysty.

King Szczecin – Polski Cukier Toruń 74:71
(19:13, 24:20, 18:20, 13:18)

Składy zespołow:
King: Davis (3), Melvin (10), Zębski (12), Łapeta (10), Schenk (17) oraz Hill (3), Kobel (2), Wilczek (12) i Bartosz (5)
Polski Cukier: Wieluński (6), Cel (24), Trotter (12), Diduszko (5), Kulig (17) oraz Samsonowicz (2), Kondraciuk i Perka (5)