Strona Główna > Aktualności > EBL: Polski Cukier pokonał w Toruniu Spójnię rzucając ponad sto punktów

EBL: Polski Cukier pokonał w Toruniu Spójnię rzucając ponad sto punktów

W zaległym meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier podejmował w Toruniu PGE Spójnię Stargard. Torunianie już po pierwszej kwarcie mieli 12 punktów przewagi, ale przyjezdni przed przerwą zmniejszyli straty do pięciu punktów. To jednak wszystko, na co stać było zespół ze Stargardu w tym meczu. W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Jarosława Zawadki znów odskoczyli rywalom i spokojnie dowieźli szóstą wygraną w tym sezonie do końca.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, ale później po akcji 2+1 Damiana Kuliga gospodarze uciekali na pięć punktów. To nie był koniec dobrej ofensywy – nieźle spisywał się Donovan Jackson, a po kolejnym zagraniu Kuliga przewaga Polskiego Cukru urosła do 11 punktów. W ekipie przyjezdnej z dobrej strony pokazywał się Tomasz Śnieg, ale po 10 minutach było 29:17.

W drugiej kwarcie nadal świetny był Kulig, a dodatkowo trzeba też wyróżnić zarówno Aarona Cela, jak i Obiego Trottera. W pewnym momencie przewaga ekipy trenera Jarosława Zawadki urosła do 18 punktów. PGE Spójnia odpowiedziała na to serią 14:0, a rewelacyjną formę potwierdzali Filip Matczak oraz Ricky Tarrant. Po późniejszej akcji 2+1 tego drugiego goście zbliżyli się na dwa punkty. Trójka Trottera ustawiła wynik po pierwszej połowie na 55:50.

Zespół trenera Macieja Raczyńskiego mocno wszedł w trzecią kwartę i ponownie zbliżył się na zaledwie punkt po zagraniu Mateusza Kostrzewskiego. Torunianie odpowiedzieli jednak na to serią 10:0 i ponownie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W kolejnych minutach prezentowali się jeszcze lepiej, a po rzucie Keyshawna Woodsa przewaga wzrosła do 16 punktów. Po 30 minutach było 81:68. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało. Stargardzianie co prawda mogli liczyć na Kacpra Młynarskiego oraz Ricky’ego Tarranta, ale atak Polskiego Cukru był nie do zatrzymania. “Setkę” przekroczył Woods, a ekipa z Torunia zwyciężyła ostatecznie 108:95.

Najlepszym graczem gospodarzy był Obie Trotter z 22 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Ricky Tarrant z 20 punktami i 10 asystami.

Polski Cukier Toruń  – PGE Spójnia Stargard 108:95
(29:17, 26:33, 26:18, 27:27)

Polski Cukier: Jackson (16), Cel (12), Trotter (22), Diduszko (14), Kulig (19) oraz Wieluński, Bragg (3), Woods (18) i Perka (4)
Spójnia: Tarrant (20), Śnieg (9), Steele (5), Cowels (10), Kostrzewski (6) oraz Matczak (18), Gudul (15) i Młynarski (12)