Strona Główna > Aktualności > EBL: Polpharma rozbita we Wrocławiu, Śląsk przekroczył barierę 100 punktów

EBL: Polpharma rozbita we Wrocławiu, Śląsk przekroczył barierę 100 punktów

Świetny mecz przeciwko Polpharmie Starogard Gdański rozegrali koszykarze Śląska. Wrocławianie dominowali w tym spotkaniu od samego początku do końca, będąc lepszym zespołem w każdym elemencie. W efekcie Śląsk wygrał 107:75, całkowicie rozbijając rywali. Była to już czwarta wygrana w tym sezonie koszykarzy WKS-u, Polpharma ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i cztery porażki.

Głównie dzięki Akosowi Kellerowi WKS Śląsk rozpoczął ten mecz od prowadzenia 6:0. Odpowiadał na to Steven Haney, a dzięki niemu goście byli w grze. Po późniejszej akcji Jamesa Washingtona był już remis! Seria 9:0 i dobre akcje Elijaha Stewarta pozwoliły wrocławianom na prowadzenie 23:14 po 10 minutach.

Początek drugiej kwarty to seria 7:0 ekipy trenera Olivera Vidina, która jeszcze bardziej pozwalała na kontrolę w tym spotkaniu. Bardzo dobrze prezentowali się w późniejszym okresie Aleksander Dziewa i Garrett Nevels, a WKS Śląsk całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Pojedyncze zagrania Allena i Washingtona nie robiły wrażenia na przeciwnikach. Po pierwszej połowie było już 54:28.

Cała druga połowa nie przyniosła zbyt wielkich zmian. Bardzo aktywny był Stewart, który utrzymywał około 30 punktów przewagi WKS Śląska w trzeciej kwarcie. Trener Vidin bardzo szeroko rotował składem, a swoje szanse dostawali młodzi Polacy. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 78:56. W ostatniej części meczu znowu na parkiecie pokazał się podstawowy skład zespołu z Wrocławia, który ciągle pokazywał ofensywną koszykówkę. W Polpharmie bardzo starali się Allen i Haney, ale to było zdecydowanie za mało. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 107:75.

Najlepszym graczem gospodarzy był Elijah Stewart z 33 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Steven Haney z 23 punktami i 5 zbiórkami.

WKS Śląsk Wrocław – Polpharma Starogard Gdański 107:75
(23:14, 31:14, 24:28, 29:19)

Śląsk: Keller (9), Nevels (17), Jovanović (8), Gabiński (7), Ramljak (12) oraz Stewart (33), Musiał (2), Gordon (1), Wójcik (2), Dziewa (15), Tomczak (1) i Zagórski
Polpharma: Washington (11), Olisemeka (12), Haney (23), Allen (16), Surmacz oraz Walda (6), Urbański, Miller, Reszka, Itrich (3) i Chorab (4)