Strona Główna > Aktualności > EBL: Pogrom w Zielonej Górze, Arka rozjechana przez Zastal

EBL: Pogrom w Zielonej Górze, Arka rozjechana przez Zastal

12. kolejkę Energa Basket Ligi otworzył środowy mecz Zastalu Zielona Góra z Arką Gdynia. Podopieczni trenera Żana Tabaka nie mieli litości dla rywali i rozgromili gdynian różnicą 46 punktów. Zespół trenera Frasunkiewicza grał nieskutecznie, był bezradny w obronie i zanotował jeden z najsłabszych występów w tym sezonie. Zastal ma już osiem wygranych (8-1) i powoli pnie się w górę tabeli, chociaż wciąż ma najlepszy procent zwycięstw w EBL, który stawiałby go na pierwszym miejscu przy innych zasadach ustalania kolejności.

Zespół trenera Żana Tabaka wszedł ofensywnie w to spotkanie, a po trójce Gabriela Lundberga prowadził 10:4. Goście, osłabieni brakiem Krzysztofa Szubargi, starali się być blisko i po rzutach wolnych Przemysława Żołnierewicza przegrywali tylko punktem. Zielonogórzanie kontrolowali jednak sytuację i głównie dzięki Rolandsowi Freimanisowi oraz Krisowi Richardowi prowadzili po 10 minutach 21:15.

W drugiej kwarcie Zastal Enea włączył piąty bieg w ofensywie. Janis Berzins i Gabriel Lundberg byli nie do zatrzymania, a Asseco Arka nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi. W końcówce tej części meczu zanotowali serię 12:0 i po akcji Geoffreya Groselle’a wygrywali już 49:23.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nadal nie potrafił znaleźć sposobu na przejście solidnej defensywy rywali. Gospodarze z kolei ciągle pokazywali rewelacyjną formę – po zagraniu Łukasza Koszarka mieli aż 40 punktów przewagi. Po 30 minutach było 80:33. Ostatnia część meczu niczego nie zmieniała, a trenerzy korzystali z większości zawodników na ławce rezerwowych. Zastal Enea zwyciężył aż 104:58.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Janis Berzins z 19 punktami i 3 zbiórkami. Mikołaj Witliński zdobył 19 punktów i 4 zbiórki dla gości.

Zastal Enea BC Zielona Góra – Asseco Arka Gdynia 104:58
(21:15, 28:8, 31:10, 24:25)

Zastal: Lundberg (13), Williams (9), Ponitka (10), Berzins (19), Groselle (14) oraz Richard (11), Porada (2), Traczyk, Put (9), Freimanis (9) i Koszarek (8)
Arka: Wołoszyn (2), Czerlonko (7), Żołnierewicz (10), Hrycaniuk (2), Wadowski (5) oraz Kaszowski, Pluta (6), Marcinkowski (2), Dylewicz (2), Malczyk (3) i Witliński (19)