Strona Główna > Aktualności > EBL: Pierwsza wygrana Trefla, gliwiczanie bez szans w Sopocie

EBL: Pierwsza wygrana Trefla, gliwiczanie bez szans w Sopocie

Koszykarze GTK Gliwice mogą być zadowoleni tylko z pierwszej kwarty meczu w Sopocie, po której prowadzili 24:20. Potem inicjatywę przejęli zawodnicy Trefla. Gospodarze na przerwę schodzili już z prowadzeniem 44:39, a w drugiej połowie tylko powiększali swoją przewagę. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Stefańskiego pokonali GTK 91:68 i zapisali na swoim koncie pierwszą wygraną w tym sezonie. Gliwiczanie w dwóch meczach doznali dwóch porażek.

Początek spotkania był trochę lepszy dla GTK, ale Darious Moten szybko doprowadził do wyrównania. Gliwiczanie nie dawali za wygraną, a po trójce Jabariego Hinda prowadzili już siedmioma punktami. Sytuację starali się poprawiać Paweł Leończyk oraz Karol Gruszecki, a rzut Brandona Younga zbliżył gospodarzy do wyniku 20:24 po 10 minutach.

W drugiej kwarcie zespół trenera Roberta Witki utrzymywał przewagę, a dzięki akcji Daniela Gołębiowskiego uciekał na osiem punktów. Sopocianie odpowiedzieli na to serią… 10:0 i po trójce Younga wychodzili na prowadzenie. Ostatecznie dzięki akcji Young – Sharma pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:39.

Trójka Roberta Stumbrisa w początkowej fazie trzeciej kwarty zbliżyła przyjezdnych na punkt. Później ten sam zawodnik doprowadził nawet do remisu, a na prowadzenie GTK wyprowadził Adam Ramstedt. Yannick Franke oraz DeAndre Davis byli jednak bardzo aktywni w ofensywie i krok po kroku zmieniali sytuację. Zakończyło się na serii 17:2 i po rzucie Pawła Leończyka po 30 minutach było 69:58. W kolejnej części meczu po wejściu na kosz Mateusza Szlachetki przewaga urosła już do 15 punktów. Gliwiczanie nie nawiązali już rywalizacji, mając spore problemy z konstruowaniem akcji w ataku. Trener Marcin Stefański wykorzystał wszystkich zawodników z ławki rezerwowych, a jego drużyna wygrała 91:68.

Najlepszym graczem gospodarzy był Brandon Young z 17 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. Jabarie Hinds zdobył dla gości 17 punktów i 5 asyst.

Trefl Sopot – GTK Gliwice 91:68
(20:24, 24:15, 25:19, 22:10)

Trefl: Szlachetka (4), Franke (8), Sharma (11), Moten (12), Kolenda (8) oraz Young (17), Davis (9), Ziółkowski, Łałak, Leończyk (10), Klawa i Gruszecki (12)
GTK: Ramstedt (12), Gołębiowski (2), Stumbris (11), Woods (7), Hinds (17) oraz Wiśniewski (4), Williams (12), Szymański (2) i Put (1)