Strona Główna > Aktualności > EBL: Pierwsza wygrana radomian w tym sezonie

EBL: Pierwsza wygrana radomian w tym sezonie

Koszykarze HydroTrucku Radom doskonale rozpoczęłi mecz z MKS-em Dabrowa Górnicza i po pierwszej kwarcie prowadzili już różnicą 10 punktów. Dąbrowianie starali się odrabiać straty, w pewnym momencie nawet dogonili gospodarzy, ale końcowka znów należała do podopiecznych Roberta Witki. Radomianie w swoim drugim meczu w tym sezonie odnieśli pierwsze zwycięstwo, dla MKS-u była to już trzecia porażka z rzędu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze – dzięki akcjom Bretta Prahla i Marcina Piechowicza prowadzili 12:4. Straty starał się zmniejszać Lee Moore, a po trafieniu Sachy Killeya-Jonesa MKS przegrywał zaledwie dwoma punktami. HydroTruck odpowiedział serią 8:0 i po wsadzie Aleksandra Lewandowskiego po 10 minutach prowadził 25:15.

W drugiej kwarcie dąbrowianie starali się powoli zbliżać, ale to ekipa trenera Roberta Witki m.in. dzięki Nickolasowi Nealowi utrzymywała wyraźną przewagę. MKS później przyspieszył, był bardziej skuteczny i po trójce Elijaha Wilsona zmniejszył różnicę do zaledwie dwóch punktów. Rzut z dystansu Dayona Griffina ustawił wynik po pierwszej połowie na 39:34.

Trzecią kwartę zespół trenera Alessandro Magro rozpoczął od serii 8:0 i wyszedł na prowadzenie! Nie trwało to jednak długo, bo z dystansu zaczął trafiać… Daniel Wall. Jego trójki w lepszej sytuacji ustawiały HydroTrucka. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a Filip Zegzuła sprawił, że po 30 minutach lepsi byli gospodarze – 59:56. W czwartej kwarcie radomianie uciekali nawet na dziewięć punktów po trafieniach Neala. Straty ponownie zmniejszał Lee Moore, ale ekipa trenera Witki nie chciała pozwolić na zbyt wiele. MKS ciągle był blisko – nie potrafił jednak doprowadzić chociażby do remisu. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 81:74.

Najlepszym graczem HydroTrucka był Dayon Griffin z 17 punktami i 8 asystami. W zespole MKS wyróżniał się Sacha Killeya-Jones z 19 punktami, 12 zbiórkami i 2 asystami.

HydroTruck Radom – MKS Dąbrowa Górnicza 81:74
(25:15, 14:19, 20:22, 22:18)

HydroTruck: Griffin (17), Piechowicz (3), Ostojić (6), Zegzuła (14), Prahl (11) oraz Neal (14), Wall (14) i Lewandowski (2)
MKS: Moore (17), Killeya-Jones (19), Motylewski (2), Wilson (13), Nowakowski (13) oraz Piechowicz (2), Karaćić (2) i Kroczak (6)