Strona Główna > Aktualności > EBL: Pierwsza porażka włocławian, Anwil przegrał z beniaminkiem

EBL: Pierwsza porażka włocławian, Anwil przegrał z beniaminkiem

W Energa Basket Lidze nie ma już niepokonanych drużyn. Dopiero w siódmej kolejce porażki doznali koszykarze Anwilu, którzy w meczu we własnej hali musieli uznać wyższość beniaminka ze Słupska. Czarni, którzy od początku sezonu bardzo pozytywnie zaskakują wszystkich kibiców koszykówki w Polsce, podobnie jak Anwil mają teraz bilans 6-1 i oba te zespoły są na czele tabeli ekstraklasy.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, toczyło się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszych rzutach Jamesa Bella oraz Luke’a Petraska Anwil zdobywał trzy punkty przewagi. Trójkami odpowiadali sobie wzajemnie Jonah Mathews oraz Jakub Musiał – po kolejnym rzucie tego pierwszego włocławianie prowadzili sześcioma punktami. Po 10 minutach było 19:16.

W pewnym momencie drugiej kwarty po trójce Williama Garretta to Czarni ponownie zdobyli małą przewagę. Teraz to zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza musiał gonić, a wcale nie było to łatwe zadanie. Nadal świetnie grał przede wszystkim Garrett i dzięki niemu po pierwszej połowie to przyjezdni wygrywali 42:36.

Luke Petrasek był bardzo aktywny od początku trzeciej kwarty i dzięki temu dość szybko Anwil zmniejszał straty. Podobny akcjami odpowiadał jednak Lewis Beech, a dodatkowo świetnie grał też Garrett. Dopiero późniejsza dobitka Bella dała prowadzenie gospodarzom. Dobry fragment Bartosza Jankowskiego oraz rzut z dystansu Dawida Słupińskiego sprawiły, że po 30 minutach było jednak 59:65. W kolejnej części przewaga przyjezdnych w pewnym momencie wynosiła już nawet dziewięć punktów, ale Anwil utrzymywali w grze Petrasek oraz Mathews. Po późniejszym rzucie z dystansu tego drugiego gospodarze przegrywali tylko punktem! Przewagę po chwili dawał Petrasek. Końcówka przyniosła mnóstwo emocji. Trójka Jakuba Musiała ponownie zmieniała sytuację. Później kluczowe rzuty wolne trafiali Garrett oraz Klassen i to słupszczanie zwyciężyli 80:75.

Najlepszym zawodnikiem gości był William Garrett z 22 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 19 punktów dla gospodarzy rzucił Jonah Mathews.

Anwil Włocławek – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 75:80
(19:16, 17:26, 23:23, 16:15)

Anwil: Dykes (18), Łączyński, Bigby-Williams (9), Petrasek (18), Bell (6) oraz Olesinski (3), Mathews (19), Kowalczyk i Bojanowski (2)
Czarni: Jankowski (10), Beech (15), Klassen (9), Witliński (7), Garrett (22) oraz Musiał (6), Słupiński (6) i Young (5)