Strona Główna > Aktualności > EBL: Ostrowianie nie pozostawili złudzeń koszykarzom Kinga

EBL: Ostrowianie nie pozostawili złudzeń koszykarzom Kinga

W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski rozbili Kinga Szczecin, wygrywając mecz różnicą 32 punktów. Szczecinianie przez większość meczu sprawiali wrażenie bezradnych wobec świetnej i skutecznej gry gospodarzy. Dla Stali była to już szóstka wygrana w tym sezonie (bilans 6-3). Sześć wygranych ma również King, który jednak rozegrał jedno spotkanie więcej od rywali (6-4).

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniach Josipa Sobina prowadzili 7:2. Rywale z kolei mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po późniejszych trafieniach Chrisa Smitha i Szymona Ryżka Arged BMSlam Stal prowadziła już dziewięcioma punktami. Po 10 minutach było 21:12.

W pewnym momencie drugiej kwarty zespół trenera Łukasza Majewskiego zanotował serię 13:0 i dzięki kolejnemu zagraniu Sobina prowadził aż 39:16. Szczecinianie w końcu zaczęli reagować, a lepiej prezentowali się Mateusz Zębski oraz Michael Fakuade. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:30.

W trzeciej kwarcie ostrowianie przede wszystkim starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Pod koszami absolutnie nie do zatrzymania był ciągle Josip Sobin, a po jego rzutach prowadzili nawet 18 punktami. Pojedyncze akcje Dominika Wilczka czy Tre Busseya niewiele zmieniały. Dzięki akcji 2+1 Chrisa Smitha po 30 minutach gospodarze byli zdecydowanie lepsi – 64:41. Po trójce Jarosława Mokrosa w kolejnej części spotkania przewaga Arged BMSlam Stali urosła do 32 punktów. King nie był w stanie już nawiązać rywalizacji. Ostatecznie zespół z Ostrowa Wlkp. zwyciężył aż 91:59.

Po 19 punktów dla gospodarzy zdobyli Josip Sobin oraz Jakub Garbacz. Dla Kinga 15 punktów i 6 zbiórek i 4 asysty zdobył Dominik Wilczek.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin 91:59
(21:12, 22:18, 21:11, 27:18)

Stal: Green (3), Sobin (19), Garbacz (19), King (2), Smith (14) oraz Florence (8), Pławucki, Ryżek (11), Dymała, Mokros (15) i Nawrot
King: Davis (7), Zębski (8), Łapeta (5), Fakuade (4), Schenk (10) oraz Melvin, Kobel, Wilczek (15), Bartosz (4), Bussey (6) i Adamkiewicz