Strona Główna > Aktualności > EBL: Ostrowianie nie dali szans GTK w Gliwicach

EBL: Ostrowianie nie dali szans GTK w Gliwicach

Zespół GTK Gliwice dość szybko i boleśnie przekonał się, że mimo atutu własnej hali nie jest faworytem meczu ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Igora Milicicia już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 18 punktów, utrzymując taką przewagę do przerwy. Gliwiczanie z dobrej strony pokazali się w trzeciej kwarcie, ale czwarta znów należała do ostrowian, którzy pokonali w tym meczu barierę stu punktów, pokonując GTK 102:81.

Zespół z Ostrowa świetnie wszedł w ten mecz i głównie dzięki Jarosławowi Mokrosowi prowadził aż 15:2. Później ta przewaga urosła nawet do 16 punktów po akcji 2+1 Jakuba Garbacza. Rywalizację w ekipie GTK starał się nawiązać Terry Henderson, ale to było zdecydowanie za mało na gości. Po trójce Taureana Greena po 10 minutach wygrywali aż 32:14.

Na początku drugiej kwarty seria 10:0 gliwiczan i akcja Szymona Szymańskiego zbliżała ich na zaledwie 10 punktów. Jakub Garbacz i nowy gracz w ekipie trenera Igora Milicicia, Trey Kell, szybko opanowali jednak sytuację, a ich drużyna ponownie odskakiwała. Kolejne trafienia Garbacza sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:39.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Matthiasa Zollnera ponownie starał się odrabiać straty. Mimo niezłej gry Taylera Personsa i Jordona Varnado nie do końca się to jednak udawało. Ciągle nie do zatrzymania był jednak Jakub Garbacz, dzięki któremu ostrowianie utrzymywali wysoki poziom w ataku. Trójka Shannona Boguesa sprawiała, że GTK przegrywało po 30 minutach “tylko” 62:76. W kolejnej części meczu gliwiczanie się nie poddawali, a następna akcja Personsa zbliżała ich na 10 punktów. Arged BMSlam Stal odpowiedziała na to serią 9:0 i całkowicie kontrolowała ponownie końcówkę. Ostatecznie zwyciężyła 102:81.

Najlepszym graczem gości był Jakub Garbacz z 29 punktami i 3 zbiórkami. 19 punktów dla gospodarzy rzucił Shannon Bogues.

GTK Gliwice – Arged BMSLAM Stal Ostrów Wlkp. 81:102
(14:32, 25:24, 23:20, 19:26)

GTK: Persons (17), Wiśniewski, Gołębiowski (9), Varnado (11), Szewczyk (6) oraz Henderson (11), Bogues (19), Szymański (4) i Delas (4)
Stal: Kell (12), Mokros (17), Sobin (5), Garbacz (29), Smith (13) oraz Ryżek (2), Green (14), Lindbom, Ogden (10), Wojciechowski i Pławucki