Strona Główna > Aktualności > EBL: Ogromne emocje w derbach Trójmiasta, Arka wygrała w końcówce meczu

EBL: Ogromne emocje w derbach Trójmiasta, Arka wygrała w końcówce meczu

Derby Trójmiasta nie zawiodły i trzymały w napięciu do ostatnich sekund. Przed przerwą przewagę osiągnęli koszykarze Trefla, jednak w czwartej kwarcie dali się dogonić drużynie Asseco Arki. W ostatniej minucie raz jedni, raz drudzy byli na prowadzeniu. W samej końcówce błędy sopocian i celne rzuty wolne Krzysztofa Szubargi i Bartłomieja Wołoszyna przesądziły o końcowym sukcesie podopiecznych trenera Frasunkiewicza.

Obie ekipy na początku spotkania nie pokazywały zbyt dobrej skuteczności, co skutkowało niskim i wyrównanym wynikiem. Dopiero później, po trójce Pawła Leończyka, gospodarze uciekli na sześć punktów. W końcówce tej części spotkania serią punktową popisali się jednak gdynianie, a głównie dzięki akcjom Krzysztofa Szubargi po 10 minutach był remis – po 18.

W drugiej kwarcie Asseco Arka potrafiła wychodzić na prowadzenie po kolejnych rzutach Bartłomieja Wołoszyna. Małe straty błyskawicznie odrobił jednak Karol Gruszecki, a Trefl zaczął budować przewagę. Aktywny był Paweł Leończyk, natomiast po trójce Łukasza Kolendy różnica wzrosła do dziewięciu punktów. W końcówce straty zmniejszyli Filip Dylewicz oraz Mikołaj Witliński, ale pierwsza połowa była lepsza dla ekipy Marcina Stefańskiego – 41:37.

Początek trzeciej kwarty należał do sopocian – po trafieniach Łukasza Kolendy i Dominika Olejniczaka prowadzili już 11 punktami. Rywalizację po raz kolejny nawiązał Krzysztof Szubarga, ale tylko na chwilę. Darious Moten przygotował odpowiedź – po jego trójce przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 14 punktów. Po 30 minutach było 64:57. W kolejnej części spotkania ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza nadal walczyła, a Trefl zatrzymał się w ofensywie. Ważne rzuty oddawał Żołnierewicz, a dzięki kontrze wykończonej przez Wojciecha Czerlonkę to goście zdobywali przewagę. Sytuację ratowali bracia Kolendowie, ale końcówka była niesamowicie emocjonująca. Niezwykle ważne akcje kończył Adam Hrycaniuk, a zimną krew na linii rzutów wolnych zachowali Szubarga i Wołoszyn. Wydarzenia na parkiecie mógł zmienić Łukasz Kolenda, ale nie trafił kluczowej trójki, a później popełnił błąd podwójnego kozłowania. Ostatecznie Asseco Arka zwyciężyła 78:73.

Najlepszym zawodnikiem gości był Krzysztof Szubarga z 22 punktami, 3 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Łukasz Kolenda z 14 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.

Trefl Sopot – Asseco Arka Gdynia 73:78
(18:18, 23:19, 23:20, 9:21)

Trefl: Kolenda Ł. (14), Paliukenas (2), Moten (8), Kolenda M. (7), Leończyk (10) oraz Haws (7), Olejniczak (10), Kowalenko (3) i Gruszecki (12)
Arka: Pluta, Szubarga (22), Dylewicz (3), Żołnierewicz (14), Hrycaniuk (9) oraz Kaszowski (3), Malczyk (6), Wołoszyn (10), Czerlonko (2) i Witliński (9)