Strona Główna > Aktualności > EBL: MKS Dąbrowa Górnicza pokonał we własnej hali radomian

EBL: MKS Dąbrowa Górnicza pokonał we własnej hali radomian

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonali we własnej hali HydroTruck 87:84 i tym samym zrewanżował się rywalom za porażkę w Radomiu. Dąbrowianie po 20 minutach gry prowadzili różnicą 8 punktów, ale po przerwie przyjezdni zaczęli odrabiać straty. W końcówce podopieczni Alessandro Magro utrzymali jednak niewielką przewagę i to oni mogli cieszyć się z szóstej wygranej w tym sezonie. 22 punkty dla gospodarzy zdobył w tym meczu Lee Moore.

MKS świetnie rozpoczął to spotkanie, a dzięki Malcomowi Rhettowi było już 7:0. Przyjezdni dość szybko nawiązali rywalizację, w czym pomagały trójki Danilo Ostojicia i Robertsa Stumbrisa. Później dzięki trafieniom Jabarie Hindsa radomianie zbliżyli się nawet na punkt. Akcja Lee Moore’a sprawiła, że po 10 minutach było 22:19.

W drugiej kwarcie HydroTruck kilka razy zbliżał się na punkt – dzięki zagraniom Bretta Prahla oraz Dayona Griffina. Późniejsze trafienie Jakuba Zalewskiego dawało tej ekipie prowadzenie. Michał Nowakowski wraz z Elijah Wilsonem opanowali jednak sytuację. Po trójce Vyrenisa Cizauskasa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:40.

W trzeciej kwarcie po rzutach Jabarie Hindsa oraz Danilo Ostojicia przyjezdni znowu byli blisko. Kolejne trójki musiał trafiać Elijah Wilson – one dawały sporo spokoju MKS. Za zdobywanie punktów musiał wziąć się również Andy Mazurczak – dzięki niemu dąbrowianie mogli myśleć o kontrolowaniu sytuacji. Po 30 minutach było 65:58. Zespół trenera Roberta Witki nie zamierzał się poddawać – zanotował rewelacyjną serię 15:0 w czwartej kwarcie i po trójce Marcina Piechowicza prowadził pięcioma punktami. Teraz to gospodarze musieli odrabiać straty. Pomagały w tym rzuty Lee Moore’a, a po podobnym trafieniu Wilsona MKS znowu miał przewagę. Końcówka była zacięta, ale ostatecznie to MKS zwyciężył 87:84.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Lee Moore, który zdobył 22 punkty, 4 zbiórki i 4 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Jabarie Hinds z 24 punktami i 6 asystami.

MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 87:84
(22:19, 26:21, 17:18, 22:26)

MKS: Rhett (14), Moore (22), Mazurczak (10), Wilson (17), Nowakowski (8) oraz Mijović (5), Ciżauskas (8), Dawdo i Kroczak (3)
HydroTruck: Piechowicz (9), Ostojić (12), Stumbris (10), Zegzuła (4), Hinds (24) oraz Griffin (14), Zalewski (5), Wall (2), Lewandowski i Prahl (4)