Strona Główna > Aktualności > EBL: Lublinianie przełamali opór Arki i wygrali po raz drugi w sezonie

EBL: Lublinianie przełamali opór Arki i wygrali po raz drugi w sezonie

Koszykarze Arki Gdynia mimo nieznacznie przegranej pierwszej kwarty meczu ze Startem świetnie zagrali przed przerwą i prowadzili z uczestnikiem Ligi Mistrzów 43:35. W drugiej połowie lublinianie jednak dogonili rywala, w czwartej kwarcie dobijając już gdynian. Start wygrał całe spotkanie różnicą 11 punktów i zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Początek meczu należał do gości. Niezwykle aktywni byli Sherron Dorsey-Walker oraz Martins Laksa, a po akcji wykończonej przez Romana Szymańskiego było już 16:7. Sytuację lubelskiego klubu poprawiał jeszcze Armani Moore, ale straty rzutami z dystansu zaczął odrabiać Filip Dylewicz. Po 10 minutach było 22:18 dla przyjezdnych.

Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 14:2 i już po akcji Wojciecha Czerlonki zdobywała przewagę. Dzięki Krzysztofowi Szubardze różnica na korzyść ekipy trenera Przemysława Frasunkiewicza wynosiła już dziewięć punktów. Pszczółka Start dopiero później wzięła się za zmniejszanie tej różnicy. Po zagraniach Borowskiego i Medforda przegrywała tylko 39:43 po pierwszej połowie.

Zaraz na początku trzeciej kwarty Roman Szymański doprowadził do wyrównania. Spotkanie było zacięte, a zespół będący aktualnie na prowadzeniu zmieniał się właściwie co akcję. Dopiero po późniejszej trójce Kamila Łączyńskiego zespół trenera Davida Dedka potrafił uciec na pięć punktów. Asseco Arka ciągle była blisko, a do kolejnego remisu 57:57 doprowadził Mikołaj Witliński. W kolejnej części meczu znowu aktywny był Kacper Borowski, a to – oraz trójka Dorsey-Walkera – pozwoliło gościom zdobyć nawet dziewięć punktów przewagi. Gdynianie mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy, a to wykorzystali wicemistrzowie Polski. Ostatecznie ekipa z Lublina zwyciężyła 79:68

Najlepszym graczem gości był Kacper Borowski z 20 punktami i 7 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Filip Dylewicz z 16 punktami i 6 zbiórkami.

Asseco Arka Gdynia – Pszczółka Start Lublin 68:79
(18:22, 25:17, 14:18, 11:22)

Arka: Szubarga (15), Wołoszyn (5), Czerlonko (5), Żołnierewicz (5), Hrycaniuk (8) oraz Kaszowski, Dylewicz (16), Malczyk, Witliński (11) i Kowalczyk (3)
Start: Dorsey-Walker (16), Medford (9), Borowski (20), Szymański (6), Laksa (14) oraz Jeszke, Dziemba (2), Pelczar, Łączyński (3) i Moore (9)